Pikët e Kamzës do jepen në tavolinë? Ja si e parashikon rregullorja

Pas përjashtimit, të gjitha ekipet që kanë në kalendar ndeshjen me Kamzën deri në fund të kampionatit i marrin pikët në tavolinë. Por një gjë e tillë favorizon disa ekipe dhe disa i penalizon, pasi jo të gjitha kanë luajtur këtë fazë me Kamzën.  "Kjo de fakto e mbaron kampionatin, pasi ra Kamza dhe tani Kastrioti nuk i merr 6 pikët si Luftëtari apo të tjerët. Kjo punë është mbyllur Kastrioti ka rënë nga kategoria. Kamza mund të padisë vendimin në Apelin e federatës" thotë Eduard Prodani.


Lajmi kryesor:

Kamza bën lëmsh kampionatin/ Prodani-Hoxha: Fajin e ka Duka, duhet të largohet


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Shëtitorja e Belshit mban emrin e Lika Jankos, ‘Pikasoja me fustan’! Ministri bullgar i Kulturës Minekov nderon artisten me rrënjë shqiptare