Piu shishe me pije alkoolike kineze live, vdes papritur influenceri i Tik-Tok-ut (VIDEO)

Një ndikues i mediave sociale vdiq menjëherë pasi transmetoi drejtpërdrejt veten duke pirë disa shishe me alkool të fortë në versionin kinez të TikTok.

Influencuesi "Sanqiange" (ose "Brother Three Thousand") u gjet i vdekur vetëm disa orë pasi transmetoi veten duke marrë pjesë në një konkurs me një influencues tjetër që përfshinte pirjen e Baijiu, një pije kineze me një përmbajtje tipike alkooli midis 30% dhe 60%. , raportoi Shangyou News.

Një nga miqtë e tij tha për median se Sanqiange – i identifikuar me mbiemrin e tij real Wang – kishte marrë pjesë në një sfidë në internet të njohur si “PK”.

Sfidat "PK" përfshijnë beteja të njëpasnjëshme në të cilat ndikuesit konkurrojnë me njëri-tjetrin për të fituar shpërblime dhe dhurata nga shikuesit dhe shpesh përfshijnë ndëshkime për humbësin - me sa duket në këtë rast, duke pirë Baijiu.

Vdekja e Wang ka të ngjarë të shtojë një debat rreth rregullimit të industrisë, e cila ka tërhequr vëmendjen e autoriteteve vitet e fundit për shkak të stilit të jetesës luksoze të disa transmetuesve dhe sfidave të çuditshme në të cilat ata marrin pjesë.

G.MO/LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Report Tv ndjek aksionin e policisë për parkimet e gabuara, efektivi: Kur makina bllokon rrugën, merret me karrotrec! 5200 gjoba në një ditë në Tiranë

Report Tv ndjek aksionin e policisë për parkimet e gabuara, efektivi: Kur makina bllokon rrugën, merret me karrotrec! 5200 gjoba në një ditë në Tiranë