Pjesë nga libri! Angela Martini tregon për jetën e vështirë të nënës së saj

Pjesë nga libri! Angela Martini tregon për jetën e vështirë të nënës së saj

Modelja e njohur shqiptare Angela Martini, ka ndarë disa detaje interesante për veten dhe librin e saj për revistën “Viva Glamm Magazine”.

Ajo tregon se libri do të jetë gati për lexuesit në tetor . “Unë nuk mendoj se do të duhen më shumë se 5 orë për ta lexuar gjithë librin. Është gjithashtu argëtues, emocionues dhe frymëzues. Koha e e leximit do të fluturojë”, ka thënë ajo.

Angela ka zbuluar se linja qëndrore e librit është jeta e mamasë së saj, shumë e vështirë por edhe shumë frymëzuese në të njëjtën kohë.

“Thjesht imagjinoni një grua 47-vjeçare që është beqare me 2 fëmijë, që jeton në varfëri në Shqipëri pa shtëpi sepse e humbi atë. Ajo është duke luftuar me shumë probleme, ka të ardhura vetëm 60 dollarë në muaj dhe kishte 2 martesa të dështuara. Ajo bëhet një mësuese e respektuar e Universitetit në Cyrih të Zvicrës, gjen dashurinë e vërtetë të jetës së saj, merr një pagë të madhe dhe përfundimisht shpërblehet me një çmim të UNESCO-s për një projekt humanitar për gratë! A mund të gjeni justifikim tani për të punuar për ëndrrat tuaja?” , është shpreh modelja.

Ajo ka ndarë detaje të tjera me lexuesin, ku veç të tjerash ka thënë se gjëja që dashuron më shumë është e panjohura. “Vendi i preferuar në botë është ai ku s’kam qenë kurrë. Dashuroj të panjohurën”, ka thënë Angela.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Supersfida Joshua - Frenklin, në 'O2 Arena' garon edhe shqiptari Jurgen Uldedaj

Supersfida Joshua - Frenklin, në 'O2 Arena' garon edhe shqiptari Jurgen Uldedaj