Plagoset me armë zjarri i riu në Lezhë, policia në kërkim të autorëve

LEZHË- Një 27-vjeçar është plagosur me armë zjarri pranë tregut tek Ura e Cenit në Lezhë.  I plagosuri është Saimir Nikolla banues në Ishull Lezhë dhe është transportuar me urgjencë në Spitalin e Traumës në Tiranë. I plagosuri është qëlluar me pistoletë. Ngjarja ka ndodhur rreth 700 metra larg drejtorisë së policisë në momentin kur po prezantohej drejtori i ri i policisë vendore të Lezhes.

Ngjarja dyshohet të ketë ndodhur pas një konflikti të çastit për gërvishtjen e makinës, por nuk përjashtohet mundësia të ketë pati ndonjë konflikt të meparshëm mes autorit dhe të plagosurit.

Ndërkohë policia raporton se për kapjen e autorëve janë ngritur pika kontrolli dhe po hetohet në lidhje me zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Situatë e tensionuar në veri të Kosovës, a duhet të tërhiqet qeveria Kurti?×

Lajmi i fundit

Petkoviç: Incidentet e 29 majit do të parandaloheshin nëse KFOR-i s'do t'i lejonte kryetarët e paligjshëm të futeshin në zyra

Petkoviç: Incidentet e 29 majit do të parandaloheshin nëse KFOR-i s'do t'i lejonte kryetarët e paligjshëm të futeshin në zyra