Plagoset minatori në Bulqizë, 53-vjeçari niset për mjekim drejt spitalit të Traumës

Plagoset minatori në Bulqizë, 53-vjeçari niset për mjekim drejt spitalit të Traumës

Foto ilustruese

Një minator ka mbetur i plagosur në minierën e Bulqizës teksa po punonte.

Minatori Bilal Sula, 53-vjeç; banues në fshatin Vajkal, me detyrë armator në minierë, dyshohet se është dëmtuar gjatë procesit të punës në këtë kompani.

Minatori është dërguar fillimisht në spitalin e Bulqizës dhe më pas është nisur për mjekim drejt Traumës.

Ngjarja ka ndodhur ditën e sotme (10 shkurt) në galeritë që menaxhohen nga kompania e grupit “Yildirim”.

‘Rreth ores 10:15, në spitalin e Bulqizës, ka shkuar për të marrë ndihmë mjekësore, shtetasi B.S., 53 vjeç, banues në fshatin Vajkal,  me profesion armator në një subjekt minerar, i cili paraprakisht dyshohet se është dëmtuar gjatë procesit të punës në këtë subjekt. 53-vjeçari ndodhet në kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të rastit.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit