POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Plagosi me armë zjarri kryeplakun e fshatit, dorëzohet në polici autori

Foto ilustruese

Pas ngjarjes së ndodhur tre ditë më parë në Gramsh, ku u plagos me armë zjarri një kryeplak fshati, është identifikuar dhe më pas është vetëdorëzuar në polici autori.

25-vjeçari me iniciale S.V. plagosi tre ditë më parë me armë zjarri kryeplakun e fshatit, Tajar Veliu, 54 vjeç.

Ai ishte larguar menjëherë pas ngjarjes dhe pas negociatave me familjarët është vetëdorëzuar në polici.

Motivet e ngajrjes janë ende të paqarta ndërkohë që materialet hetimore për këtë çështje i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan për zbardhjen e plotë të saj.

m.v./G.M./Shqiptarja.com
Komento