Plagosi me thikë të riun pas një konflikti të çastit, vihet në pranga 3 ditë pas ngjarjes 17-vjeçari në Shkodër

Plagosi me thikë të riun pas një konflikti të çastit, vihet në pranga 3 ditë pas ngjarjes 17-vjeçari në Shkodër

Foto ilustruese

Tre ditë pasi plagosi me thikë një 16-vjeçar gjatë një konflikti të çastit me të, Policia Shkodër ka arrestuar autorin 17-vjeçar.

Një konflikt mes dy të rinjve, i nisur për motive të dobëta agravoi deri në plagosje me thikë të hënën e shkuar në Shkodër.

Ngjarja ka ndodhur në rrugë, në lagjen "Kongresi i Përmetit", ku 17-vjeçari me iniciale Xh. P. ka dëmtuar me thikë K. L., 16 vjeç.

Veprimet procedurale me 17-vjeçarin, janë kryer në praninë e prindit, psikologut dhe mbrojtësit ligjor.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Shkodër, për veprime të mëtejshme.

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Këshillltari i Lefter Kokës që punonte dhe për Klodian Zoton hartoi 'letrën e interesit' për inceneratorin e Tiranës! Për 13 ditë Ministria hapi dritën jeshile

Këshillltari i Lefter Kokës që punonte dhe për Klodian Zoton hartoi 'letrën e interesit' për inceneratorin e Tiranës! Për 13 ditë Ministria hapi dritën jeshile