Plagosja e 24-vjeçarit në Durrës, në kërkim djali i xhaxhait! E qëlloi 3 herë me armë se i kaloi me shpejtësi pranë shtëpisë

Plagosja e 24-vjeçarit në Durrës, në kërkim djali i xhaxhait! E qëlloi 3 herë me armë se i kaloi me shpejtësi pranë shtëpisë

Foto nga vendi i ngjarjes

DURRËS- Një 24-vjeçar në qytetin e Durrësit u paraqit mbrëmjen e djeshme në spital për të marrë ndihmë mjekësorë pasi ishte qëlluar në këmbë. Rrethanat ishin ende të paqarta, por policia ka zbardhur ngjarjen dhe ka shpallur në kërkim djalin e xhaxhait.

Sipas uniformave blu, 24-vjeçari Eduart Buçeza është qëlluar me 3 herë me armë zjarri nga kushëriri i tij pas një sherri të çastit. Sherri agravoi për faktin se Eduard Buçeza kalonte në banesën pranë kushëririt me shpejtësi duke bërë që situata të agravonte deri në hapjen e zjarrit. Ngjarja ka ndodhur në shtëpinë e 24-vjeçarit në Shënavlash.

Policia ka shpallur në kërkim 33-vjeçarin Ilir Buçeza, kushëriri i 24-vjeçarit.

"Mbrëmjen e djeshme, pas marrjes së njoftimit se në Spitalin Rajonal Durrës ishte paraqitur për të marrë mjekim, shtetasi Eduart Buçeza, 24 vjeç, pasi ishte plagosur me armë zjarri, në këmbë, specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Durrës, në bashkëpunim me specialistët e Sektorit për Krimet e Rënda të DVP Durrës, shkuan menjëherë në vendin e ngjarjes, në oborrin e banesës së 24-vjeçarit, në fshatin Shënavlash, ku në drejtimin e prokurorit, kryen të gjitha veprimet hetimore për zbardhjen e rrethanave të rastit dhe identifikimin e autorit.          

Nga veprimet e para hetimore rezultoi se autori i dyshuar është shtetasi Ilir Buçeza, 33 vjeç, banues në fshatin Shënavlash, i cili gjatë një konflikti të çastit, për motive të dobëta, ka plagosur me armë zjarri, në këmbë, djalin e xhaxhait të tij, shtetasin Eduart Buçeza, i cili vijon të jetë në spital, në kujdesin e mjekëve", njofton policia. 

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Asdfg: 23/05/2024 15:54

  Ai e goditi me pistolet se i pallonte gruan bam ter naten bam bam ...

  Përgjigju
 • Komshiu: 22/05/2024 11:07

  Çfar do kërkojsh do gjeshë kështu ka erdh koha

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut