Tiranë/ Vritet pranë lokalit 28-vjeçari i deportuar nga Franca për trafik droge! Autori e thirri në emër /VD

TIRANE- Vilson Tafçiu 28-vjeç është vrarë me armë zjarri mbrëmjen e sotme në një lokal në zonën e Astirit në Tiranë. Mësohet se viktima ka qenë i shoqëruar me dy persona në një lokal në rrugën Teodor Keko, kur është thirrur në emër për të dalë jashtë dhe është qëlluar për vdekje me tre plumba në gjoks nga një person.

Autori dyshohet se është larguar nga vendngjarja me një makinë të zezë që është fiksuar nga kamerat e sigurisë. Mësohet se viktima i cili njihej edhe me mbiemrin Noka ishte arrestuar në Francë për trafik droge në mars të vitit 2018, ku kishte qëndruar në paraburgim për 8 muaj dhe më pas ishte deportuar drejt vendit tonë në nëntor të vitit të kaluar. Tafçiu qëndronte në Dibër bashkë me familjen ndërsa mësohet se kishte ardhur në Tiranë për të varrosur gjyshen. Policia njofton se janë ngritur pika kontrolli në të gjitha akset rrugore si dhe vijon puna për grumbullimin e çdo prove që mund të çojë në identifikimin dhe arrestimin e autorëve.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 00:31
FOTO/ Ky është 28-vjeçari që u vra mbrëmjen e sotme në Tiranë

Viktima Vilson Tafçiu

1 / 6

Viktima Vilson Tafçiu

2 / 6

Viktima Vilson Tafçiu

3 / 6

Vendi ku ndodhi vrasja e Vilson Tafçiut

4 / 6

Vendi ku ndodhi vrasja e Vilson Tafçiut

5 / 6

Vendi ku ndodhi vrasja e Vilson Tafçiut

6 / 6

Report Tv siguron foton e Vilson Tafçiut, 28-vjeçarit që mbeti i vrarë mbrëmjen e sotme me armë zjarri në një lokal në zonën e Astirit në kryeqytet.

Ora 22:16
Zbardhet dëshmia e miqve të 28-vjeçarit që u vra në Astir: Një person i gjatë e thirri jashtë dhe e qëlloi për vdekje

Policia ka marrë në pyetje personat që ndodheshin në tavolinë me Vilson Tafçiun, 28-vjeçarin që u vra sot me armë zjarri në zonën e Astirit në kryeqytet. Ata kanë deklaruar se një person i gjatë e ka thirrur viktimën dhe e ka qëlluar me armë jashtë lokalit. Noka ka marrë tre plumba në pjesën e gjoksit çka i kanë shkaktuar atij vdekjen.

Ora 22:04
28-vjeçari që u vra në Astir me origjinë nga Dibra, kishte ardhur në Tiranë për të varrosur gjyshen

Vilson Tafçiu, 28-vjeçari i vrarë mbrëmjen e sotme në zonën e Astirit ishte me origjinë nga Dibra. Ai kishte ardhur në Tiranë për të varrosur gjyshen e cila kishte ndërruar jetë para pak ditësh.

Ora 21:47
U vra sonte në Astir, 28-vjeçari ishte arrestuar në Francë për trafik droge

28-vjeçari Vilson Tafçiu, që mbeti i vrarë me armë zjarri mbrëmjen e sotme në zonën e Astirit në kryeqytet ishte përfshirë më herët në trafik droge. Ai ishte larguar nga Shqipëria në Mars të vitit 2018, ku dhe ishte arrestuar në për shpërndarje të lëndëve narkotike. 28-vjeçari ishte dënuar me 1 vit burg, por kishte qëndruar në paraburgim për 8 muaj. Tafçiu ishte deportuar në Shqipëri në nëntor të vitit të kaluar.

Ora 21:23
Vrasja në Tiranë/ Policia jep detejat mbi ngjarjen

1579552434_1579551483VRASJENEASTIR.jpg

Policia ka dhënë detaje lidhur me ngjarjen që ka tronditur Astirin ku një person ka mbetur i vrarë me armë zjarri. Viktima është V.T.  28 vjeç, ndërsa po bëhet rrethimi i plotë i zonës për të bërë të mundur arrestimin e autorëve.

Njoftimi i plote

Rreth orës 20.45, në Astir, në një rrugicë, në afërsi të një lokali, në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri shtetasi V.T, rreth 28 vjeç, i cili më pas ka gjetur vdekjen. 

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë, të cilat kanë  bërë rrethimin e  zonës në një perimetër të gjerë.

Janë ngritur pika kontrolli në të gjitha akset rrugore si dhe vijon puna  nga grupi hetimor  për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, grumbullimin dhe fiksimin e çdo prove që do çojë në zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe arrestimin e autorëve

/b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Vrasje, atentate, plagosje! A ju duket shqetësuese situata kriminale në vend?

Komento

Komente

 • Toni Tirane: 21/01/2020 13:39

  Ky mori ndeshkimin qe meritoi. Nuk behet hajer me droge dhe koken do hane te gjithe per pazare te prishura dhe qe po helmojne boten. Aspak keq sme vjen.

  Përgjigju
 • Une: 21/01/2020 04:34

  Titull bombastic. Tronditet tirana. Nuk besoj se vrasja ditore eshte shkak per tronditje nje metropoli 800 mije veta

  Përgjigju
 • Dory: 21/01/2020 01:45

  Kokat hengshin... Kush e di sa njerez Kane vdekur nga droga qe ka shit ky... Nuk vret njeri njerzit qe jane ne pune te ndershme... Ketij lloji mire ja bejne

  Përgjigju
  • Drejtsi: 21/01/2020 07:46

   Koment pa lidhje

 • maksi: 21/01/2020 00:52

  C'FARE beni mor hajvane ,,nuk vritet tjetri per 1 kg,droge apo 2,,jeta eshte shume e shtrenjte,,..

  Përgjigju
  • Toni Tirane: 21/01/2020 13:46

   Nuk eshte vrare per 1 kile po per shume kile dhe shume leke. Pagoi me koke per kete lloj pune. Kush ben keto lloj pune o e kap Policia pastaj e paguan nga pjesetaret e grupit te cileve i ka ik leku.

 • Bobi: 20/01/2020 23:53

  WTF tqift tan dibra motren ty

  Përgjigju
  • Tarrasi: 21/01/2020 01:44

   O Bobi o lepur i bjeshkeve, Shukriu u kap me breke te grisura o pragqir po ku keni bese ju o kurva qe kapni me zor femrat e fisit.

 • Bruna: 20/01/2020 23:49

  Ana kafsha sikur ka emrin eshte rracist sikur tirana eshte e tija dihet se ne kryeqytet llumi i shqiprise mblidhet

  Përgjigju
 • Klodi: 20/01/2020 23:31

  Se pari gjeja e mir esht se plerat po pastrojn njeri tjetrin.Por pyetja lind si esht e mundur qe depertohet nga Franca dhe esht i lire?Ne ket pik qe kemi arrit duhet ik nga ky vend dhe Europa te na japi azil politik.Kemi nje qeveri mafiose dhe kriminel qe po bejn ligjin.Mjer kush ngel ktu.

  Përgjigju
  • Toni Tirane: 21/01/2020 13:42

   Peshk i vogel ska qene derisa e vrane ishte pjese e nje grupi kriminal qe merrej me drogen. Pazaret jane prishur ose jane kapur nga Policia ne France dhe prandaj ketij i iku koka

  • Serxho: 21/01/2020 07:50

   U denua 1 vit burg per droge e meritoka tu vriste? Pika llogjikes tuaj, cuni i ri fare u vra ne pabesi e mjer ata prinder. Nuk keni te drejt te gjykoji se edhe nese ma shot drog e ka ber nga halli e jo se eshte kriminel.

  • Shoku: 21/01/2020 00:45

   Beni gjith avokatin po sdini asgje e mos folni o legena . Lereni te prehet ne paqe se nuk esht as kriminel as asgje sesht vra per krime u q robt tgjithve qe sdini qa flisni

 • E.mire o.mire: 20/01/2020 23:17

  Po juve perse ju ha meraku per ca kriminele me pak? Mos u beni merak do dale ai gjithologu Artan Hoxha e do na tregoj si jane keto gjera... Rama eshte pak I zene me Rusin dhe Ukrainen, po i doli koha mund te dale te shoh ca behet andej nga Astiri. Eshte nje cik ters se na erdhi 21 janari prape po nuk ka gje do durojme.

  Përgjigju
  • Shoku: 21/01/2020 00:43

   Shko mor tq . Ku di ti se kriminel moq tq motren o pabuks m . Trembesh nga hija jote tqr vari*ars

 • Asti: 20/01/2020 23:04

  Ku je o shtet, ku je o minister, ku je futur o i plotfuqishem drejtor policise, ku jeni o drejtues qe paguheni me taksat e popullit e nga ana tjeter jeni bere njesh me krimin e skeni guximin as ti shikoni jo me ti parandaloni e arrestoni. Po tmerrohen njerezit e thjeshte, familjare, prinder e gjysher. E kuptoni cdo dite ngjarje kriminale mes qytetit, sot vrasje dje tentative vrasje e gabitje, pardje vrasje ...... ne 20 dite te janarit 30 krime, cfare po beni o shtet i marre fund.

  Përgjigju
  • WTF: 21/01/2020 11:12

   More pede-Asti, krimet i bejne barktharet qe bejne pak lek me droge e hapen bythesh neper Tirone, kurse shteti ka per detyre me kap kriminelat. Si thu ti, ti kapi shteti pa bo krimin? Fajin e ka ajo rraca e ndyre e barkthareve qe eshte shtuar si minjte e arave dhe bejne si te forte.

  • Vlora: 21/01/2020 01:52

   E ku do jet ky shtet ne folen e ti eshte e kan gjetur zgjidhjen keta per cdo vrasje qe ndodhe i fusin nje qe ka qen i arestuar me pare dhe ja e mbyllin ketu..shqiperia cdo dit qe po kalon po behet me keq gjyna qe u katandisem ne kete pike me keta plera politikan vet jan ne regull ata se askush nuk ngre armen kundra atyre po e ngren kunder popullit qe eshte i pa mbrojtur.vafshi ne P.T.R. Ju politikan

  • Emigranti: 21/01/2020 00:55

   E ke thene shume bukur. Shteti ha me kriminelet, qytetaret e ndershem nuk ngrene dot koken se skane buke te hane. Popull i qelbur qe jemi, edhe Libani po ja Ben 8 me 2 qeverise se vet kurse ne vazhdojme gjumin letargjik

 • Gjirokastra1234: 20/01/2020 23:03

  CA behet keshtu? Cdo dite vrasje, vetevrasje ... Ku po shkon ky vendi yne Albanistani yne qe paska fatin e sirise Mbathjani o shqiptare sa nuk eshte vone!

  Përgjigju
 • manjola: 20/01/2020 22:56

  bravo cuna kerkojeni me qiri saimir tahirin qe i coi 40 t vrare ne nje vit tani i keni 40 per nje muaj goxha arritje

  Përgjigju
  • O manjola: 21/01/2020 00:30

   PO ATA 60 TE ZHDUKUR VETEM NE VLORE BRENDA NJE VITI NE KOHEN E SAJMIRIT.... APO NGA QE JANE NE FUND TE DETIT E SI GJENDET TRUPI SQUHEN????

 • Lari: 20/01/2020 22:53

  Kryeministri jone eshte i shqetesuar per ukrainasit qe po vriten me ruset dhe iku atje qe te shikoj vete tha kurse per keto qe po vriten çdo dite ketu nuk ka nai rendesi te madhe qe plas automatiku diten dhe naten

  Përgjigju
 • nik: 20/01/2020 22:47

  NJE SYGJERIM PER SHQIPET E SHQIPERIS! MERNI VALIXHET DHE IKNI. As Ps as Pd as Lsi nuk bejn per te ber shtet sepse ata don vetem vjeljen e popullit. duhet nje politike qe vjen nga rradhet e emigrimit. Nje djal ose nje vajz shqiptare e lindur dhe dhe rritur ne perendim.

  Përgjigju
  • TONI TIRANE: 21/01/2020 13:59

   Nuk ikin do te gjithe, ku do vene, cdare do bejne? RRugeve te botes pa dokumenta?? Jam darkord qe te GJITHE PARTITE POLITIKE e kane vjedhur kete popull dhe kurre skane perfaqesuar interesat e tij. Duhet nje brez i ri klase Politike

 • Emi: 20/01/2020 22:47

  Shum bukur ka filly viti i ri tu vra per dite.

  Përgjigju
 • Lari: 20/01/2020 22:40

  Ku je mer enver se sa ike ti fillun mijte me dal nga kazanet e plehrave (sa ik macja bejn qejf mijte) eh mer enver se edhe kryetaret e bashkive kane dal te gjithe halabake dhe ne kemi frike nga 2 punonjes ambasade iraniane dhe i perzejme dhe gjithe kriminelet i kemi ne parlament e bashki ne jemi dhi e zgjebosur dhe bishtin e kemi perpjete

  Përgjigju
 • Eri: 20/01/2020 22:35

  Aman sikur eshte habi aty te Artisti vetem kriminela dhe prostituta ka , priten keto gjera

  Përgjigju
 • WTF: 20/01/2020 22:34

  Na mbyten provincialet qe vijne ne Tirone dhe fillojne e shesin edhe motrat per lek. Rrace barktharesh pa pike morali!

  Përgjigju
  • Toni Tirane: 21/01/2020 13:56

   I ke rone pikes o lale @WTF

 • Hasta la vista: 20/01/2020 21:59

  Vrasje vrasje vrasje vrasje kto jan lajmet e perditshme shum monoti shum trishtim vje nje moment qe mendo mos je ne Sinaloa apo Tijuana por jo jemi ne shqipri ku esht me leht te gjesh nje vrases me pages se sa nje kirurg esht me leht te blesh nje kile hashash se sa nje kile spinaq,policia rretho zonen po autoret nuk kapen asnjeher nuk e di ne cmenyr e rrethojn zonen thjesht di qe sa her e rrethojn kapin nje shites ambulant dhe bajn propagand,nuk di cfar te them me teper veq di te them zoti te bekoft shqiperi dhe shqiptar dhe zoti ju mallkoft politikan duke ja nis ke presidenti dhe tu perfundu te me i thjeshti

  Përgjigju
 • Fushori: 20/01/2020 21:47

  Kshu esh kur mali zbret ne qytet!

  Përgjigju
  • Fushori: 21/01/2020 09:49

   Depot e armeve ne 97 maloket dhe labt i zbrazen. Edhe sot, 20 vjet me von ato vazhdojne vriten.

  • Cubi: 21/01/2020 00:48

   Qironso qim edhe gocat e xhajes tate edhe motrat se mbaheni per kartora ju tironcat si cunat si gocat.

  • Tironsi: 21/01/2020 00:14

   O malsor ju qini gocen e xhajes robqima

  • Malsori: 20/01/2020 22:32

   Cke me malsoret o fushor shko bjeri by* se ju fushoret vetem per ket mbaheni ju q rracen dhe grat

 • She: 20/01/2020 21:38

  A ka ndonjehere fund?

  Përgjigju
 • Kafsha: 20/01/2020 21:24

  Astir Sauk Farkë mbushur plot me f s h a t a r e !

  Përgjigju
  • Toni Tirane: 21/01/2020 13:54

   @ana Kafsha ka te drejte, Tirana eshte mbushur me shpellare dhe fshatare injorante

  • Ana: 20/01/2020 21:42

   Skane shume lidhje po nejse. Kishte dhe kafsha nje koment per ta bere dhe e beri...×

Lajmi i fundit

John

Aksident në Korçë, shoferja 41 vjeçare përplas të moshuarin me biçikletë