Plazh vjeshte në Vlorë (VIDEO)

Jemi në mes të muajit shtator, përkatësisht në vjeshtën e parë të vitit, por kjo nuk vërehet aspak në Vlorë. Pushuesit vijojnë të shijojnë detin, rërën dhe diellin ende të ngrohtë. Kryesisht pushuesit e vjeshtës janë mosha e tretë të cilët vijojnë marrin jodin e detit.

Ata jo janë jo vetëm banorë të Vlorës , ndërsa vihet re pushuesit e vjeshtës janë mosha e tretë e cila kërkon të marrë ende jod dhe vitaminën D për t'i bërë ballë stinës së dimrit. 

Kështu moti favorizues i vjeshtës së parë në Vlorë me diell ende të ngrohtë, por edhe të erës së freskët fton qytetarët të mos e humbasin këtë mundësi për tu qetësuar pranë detit.

G.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Më shumë se 100 viktima nga përmbytjet në Indi dhe mijëra të evakuuar