Plotësimi i Kushtetueses/ KED sërish ankesë: Agjensia e Kadastrës nuk sjell informacion për gjyqtarët

Plotësimi i Kushtetueses/ KED sërish ankesë: Agjensia e Kadastrës nuk sjell informacion për gjyqtarët

Gjykata Kushtetuese

KED ka dërguar sërish ankesë për agjensinë e Kadastrës pasi nuk jep informacionin që kërkojnë për gjyqtarët që kandidojnë për Gjykatën Kushtetuese. Por nuk ka asnjë përgjigje nga Agjensia e Kadastrës.

"Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, pasi konstatoi sërish mungesën e informacionit nga Agjencia Shtetërore e Kadastrës, vendosi të njoftojë këtë të fundit lidhur me Drejtoritë dhe Zyrat Rajonale të cilat deri në mbledhjen e sotme, kane sjellë informacionin e kërkuar nga KED dhe për rrjedhojë edhe ato të cilat nuk e kanë sjellë këtë informacion", thuhet në njoftim.

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, po punon për verifikimin e kandidaturave për plotësimin e vendeve vakante në Gjykatën Kushtetuese. Në mënyrë të përsëritur, KED i është drejtuar Agjencisë Shtetërore të Kadastrës duke kërkuar të dhëna lidhur me pasuritë e paluajtshme dhe të drejtat reale të regjistruara në regjistrat e pasurive të paluajtshme të kandidatëve që kanë shprehur interes për t`u emëruar/zgjedhur si anëtarë të Gjykatës Kushtetuese dhe personave të lidhur me ta, për arsye se disa drejtori vendore të Agjencisë Shtetërore të Kadastrës nuk kanë përcjellë ende përgjigje.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me përjashtimin e policëve që kanë përdorur Sky apo Encro Chat?×

Lajmi i fundit

Tentoi të trafikonte 710 gr kokainë në Maqedoninë e Veriut, arrestohet 59 vjeçari në Peshkopi! Shpërndante drogë edhe pranë shkollave (EMRI)

Tentoi të trafikonte 710 gr kokainë në Maqedoninë e Veriut, arrestohet 59 vjeçari në Peshkopi! Shpërndante drogë edhe pranë shkollave (EMRI)