POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Plotësohet amaneti, eshtrat e Mid’hat Frashëri varrosen në Shqipëri përkrah vëllezërve Frashëri (VIDEO)

Arkëmorti me eshtrat e Mid'hat Frashërit gjatë ceremonisë së varrosjes së eshtrave

Është plotësuar sot amaneti i Mid’hat Frashërit për varrosjen e eshtrave të tij në Shqipëri. ceremonia është zhvilluar paraditen e sotme, ku kanë marrë pjesë personalitete, politikanë, si edhe kryeministri Edi Rama.

Amaneti i Mid’hat Frashërit ishte që të varrosej në Shqipëri, ndërkohë që arkëmorti me eshtrat e tij është vendosur përkrah babait Abdyl Frashëri dhe dy vëllezërve të tij, Naim, dhe Sami  Frashëri.

/b.ha.
Komento