Plumba autobusit në Deçan/ Gazetarja për Report Tv: Janë bastisur nga policia 3 shtëpi, disa persona të shoqëruar! Në Dukagjin e zbatojnë Kanunin

 

 

Gazetarja nga Kosova Nora Lutaj në një intervistë për Report Tv ka dhënë të tjera detaje në lidhje me atë që ka ndodhur në Kosovë mbrëmjen e djeshme.

Lutaj thotë se herët në mëngjes ka pasur një bastisje nga policia e Kosovës por nuk ka gjetur asgjë të dyshimtë.

"Institucionet e drejtësisë janë tepër të rezervuara.  Është vërtetuar që ka qenë një person i maskuar që ka qëlluar.  Policia ka bastisur 3 shtëpi, deri më tani nuk është gjetur asgjë e dyshimtë. Janë intervistuar disa persona, por ky informacion ende nuk është dhënë.  Nuk besoj të ketë natyrë nacionaliste. Fshati është i populluar me shqiptarë. Njihet si një zonë që ende lexohet kanuni i Lekë Dukagjinit dhe e besojnë", tha ajo.


Lajmi kryesor:

Breshëri kallashnikovi autobusit me nxënës në Kosovë, vdesin shoferi dhe 2 të rinj, pista kryesore konflikti mes bizneseve! Përjashtohet akti terrorist për motive nacionaliste! Ministri i Brendshëm thirrje vrasësit: Dorëzohu sa më parë


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

U kap teksa largohej me makinën që kishte vjedhur, ndalohet 14 vjeçari në Fier! Autor edhe i vjedhjes së 3 mjeteve të tjera

U kap teksa largohej me makinën që kishte vjedhur, ndalohet 14 vjeçari në Fier! Autor edhe i vjedhjes së 3 mjeteve të tjera