'PO' e Gjermanisë për Shqipërinë/ Hahn: Njohja e progresit konkret është thelbësore për nxitjen e reformave

'PO' e Gjermanisë për Shqipërinë/ Hahn: Njohja e progresit konkret është thelbësore për nxitjen e reformave

Një vendim thelbësor për stimulimin e Ballkanit Perëndimor dhe për besueshmërinë e BE, e ka cilësuar eurokomisioneri Johanes Hahn vendimin pozitiv të Gjermanisë për çeljen e negociatave me BE. Ai vë theksin se njohja e progresit konkret është thelbësor.

“Shumë i mirëpritur votimi i sotëm në Bundestagun gjerman në favor të hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në tetor. Njohja e progresit konkret është thelbësor, si nxitje për reformat në Ballkanin Perëndimor dhe për besueshmërinë e BE”, shkruan Hahn.

Postimi i plotë i Hahn


Lajmi kryesor:

Merret vendimi/ Gjermania i thotë 'PO' Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për çeljen e negociatave me BE me 2 kushtet


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

‘Serbia po organizon arratisjen e të burgosurve nga Kosova’, ministrja e Drejtësisë kërkon hetim ndërkombëtar: Beogradi synon të godasë rendin publik

‘Serbia po organizon arratisjen e të burgosurve nga Kosova’, ministrja e Drejtësisë kërkon hetim ndërkombëtar: Beogradi synon të godasë rendin publik