Po hynte në një banesë në Selanik për të vjedhur, shqiptari plagoset me armë zjarri nga i zoti i shtëpisë

Po hynte në një banesë në Selanik për të vjedhur, shqiptari plagoset me armë zjarri nga i zoti i shtëpisë

Foto ilustruese

Një shqiptar ka mbetur i plagosur në Greqi, pasi u qëllua me armë zjarri në këmbë nga pronari i shtëpisë ku po tentonte të hynte për të vjedhur.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:00 të ditës së djeshme në Neo Rysio të Selanikut. Në momentin kur shqiptari ka tentuar të hyjë në brendësi të banesës, ai është  pikasur nga pronari i shtëpisë, i cili ka marrë më pas armë dhe i ka qëlluar në drejtim të këmbës.

Autoritetet janë njoftuar nga banorë të zonës të cilët kanë dëgjuar të shtënat. Mësohet se shqiptari është dërguar në spital, ndërsa pronari i banesës është arrestuar.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ardi: 19/12/2022 15:25

  I LUMTE DORA SHUM MIR JA KA BER .

  Përgjigju
 • gjergji: 15/12/2022 11:57

  bravo.hajduti vetem plum don.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Francë/ Hapi zjarr në festën e ditëlindjes së fqinjit, vrau 3 persona dhe më pas veten

Francë/ Hapi zjarr në festën e ditëlindjes së fqinjit, vrau 3 persona dhe më pas veten