Po kthehej në shtëpi me biçikletë pasi pa ndeshjen, makina përplas për vdekje të moshuarin shqiptar në Itali

Po kthehej në shtëpi me biçikletë pasi pa ndeshjen, makina përplas për vdekje të moshuarin shqiptar në Itali

Foto ilustruese

Një 75-vjeçar shqiptar ka gjetur vdekjen si pasojë e një aksidenti të ndodhur mbrëmjen e djeshme (25 nëntor) në Porcari të provincës së Luccas në Itali. 

I moshuari po kthehej me biçikletë në shtëpi kur u përplas nga një automjet tip Volksëagen Golf që drejtohej nga një e re.

Përplasja ka qenë e fortë dhe 75-vjeçari është hedhur disa metra larg, duke gjetur vdfekjen e menjëhershme për shkak të një dëmtimi shumë të rëndë në kokë.

Fatkeqësisht, me gjithë ndërhyrjen e menjëhershme të një ambulance, nuk u bë e mundur t’i shpëtohej jeta. 

Aksidenti ka ndodhur në rrugën “Puccini”, pranë një qendre bastesh ku 75-vjeçari kishte kaluar mbrëmjen duke parë një ndeshje futbolli .

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Arkitektura bashkëkohore shqiptare në 42 projekte, nga xhamia e Ballies e Elbasanit te kisha ‘Naraç’ në Shkodër

Arkitektura bashkëkohore shqiptare në 42 projekte, nga xhamia e Ballies e Elbasanit te kisha ‘Naraç’ në Shkodër