Po Lylzim Basha a është i pastër?! Mos i fusni pipën në gojë për alkool, por gjykoni vrasjet më 21 janar, aferën e Rrugës së Kombit dhe shitjen e 'detit'

Erion Braçe dhe Lulzim Basha

Po Lylzim Basha a është i pastër?! Mos i fusni pipën në gojë për alkool, por gjykoni “veprat” e tij! Dy faqe të një gazete te madhe sot, i kushtoheshin punës së palodhur të Komisionit përzgjedhës e ndryshues, që po gjykon kandidatet për deputet ne PD!

Ok! Kaq buje duhet e po ja japin! Tani, një pyetje kam unë; Po Lylzim Basha a është i pastër për ketë komision? Të jesh ministër i Brendshëm dhe, gardistët e tu të pushkatojnë pa gjyq 4 qytetarë të pafaj, të paarmatosur e aspak të dhunshëm, është standard i pranuar apo jo nga ky KOMISION?

Të jesh ministër i Transportit, të kontrollohesh nga KLSH, te paditesh prej tij, te hetohesh nga prokuroria e te refuzosh gjykimin për një akuzë publike me procedure, është standard i pranuar apo jo nga ky KOMISION? Të jesh ministër i Jashtëm dhe të nënshkruash një marrëveshje që rrezohet si antikushtetuese nga gjykata më e lartë në vend e me dëm mbi interesat kombëtare, është standard i pranuar apo jo nga ky KOMISION?

Të të “mbysin” me kërkesë llogarie për shtimin e paargumentuar të pasurisë fiks në kohë krize e të heshtësh, është standard i pranuar apo ky KOMISION do bejë hetim për ketë pasuri?

Dëgjoni; Nuk ka udhëheqës partie e për më shumë kandidat për kryeministër kund në Europë me ketë standard të sjelljes e veprimit kur ka qenë në pushtet. Të tillët nuk riciklohen, ikin sapo ndodh krimi! Ndaj boll me ketë KOMISIONIN!

Çështjet e rënda në PD janë këto më sipër, jo sasia e alkoolit te konsumuar nga kandidati. Për ketë mjafton një pipë në gojë, jo një KOMISION me personalitete kaq te larta!

 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se partitë politike do ta respektojnë kuotën gjinore, 30% gra në listat fituese të kandidatëve për deputetë?

Komento

Komente

 • Eri: 10/08/2020 20:09

  Vrasjet i urdheroi Saliu, nga frika. Ai duhet te shkoje ne burg.Te ishte per Lulin, te ha m... e le pa by..! Por mos harroni dhe Tomken me 200 "horrat" nga pas qe i vune zjarrin dynjase, per ca foto ne media. Per hater te superliderit qe kemi tani. Ne burg te shkoni te gjithe. Plehra.

  Përgjigju
 • Abcd: 10/08/2020 17:42

  Ti Erion vazhdo e “shit fiq” se Erionet e tjere po bejne vila e gradacela,se ne fakt sikur ti te ishe kryeminister,gjene e pare qe do te beje ,do t’i drejtoheshe spakut zyrtarisht me fakte e dokumenta ,apo jo !? Por ti je zv/ kryeminister tashme dhe nuk e ke kete tager,kete pushtet qe te levizesh levat e shtetit ligjor dhe te dejjonim sot prej teje gjera te tjera,por per sa vjet qe je ne kete pushtet do vazhdosh e te na shesesh akoma “fiq”... Shkurt ,mos u bej banal deri ne kete shkalle ,se edhe ata qe te kane votuar deri me sot nuk do te te zgjedhin më,se po kuptojne dita dites se roli i nje zv/kryeministri qenka shembelltyra e pasqyres se thyer te Kryeministrit,qe ti po e perfaqeson kaq “denjesisht”. Nese nje si ty ne ate pozicion qe je ska fuqi te cjerri masken kujdo qe ka abuzuar me ligjin,do te thote ose qe je pale,ose i paafte,nje nga te dyja,se kohen e ke patur me pash per gjithcka dhe per te bere dicka ndryshe. Une jam nje nga ata qe te ka votuar gjithmone,por se shoh qe nuk po me perfaqeson më dhe me “qurravitjen” qe ju karakterizon po pregatisni te vij ne pushtet pikerisht nje personazh i tille si Basha qe ska bere asgje per kete vend,ku ato qe ju thoni per te qendrojne,por ai po ju ben karshillek dhe po ju merr revanshin,sepse sjellja e tij eshte si e nje Kryeminstri tashme te zgjedhur,gje qe tregon se ka dhe bekimin e kupoles tuaj,qe ndoshta rrjedh nga marreveshjet e meparshme ,te quajtur nen ze por edhe ne diskutime mediash,si konspirative,qe ti nuk “i ke degjuar”. Erion,keshtu sikurse dukesh ne qendrimin tend, eshte sikur te thuash:.-“ une me Salen s’dime gje,se c’ben Edi me koken e vet” ,kete s’e di”.. Te rinjte e sotem ne fakt nuk e dine ,por ka qene nje shprehje kur ndodhnin gjera te cuditshme ne kohen e monizmit dhe populli si gjithmone i zgjuar ,nuk rrinte pa j’a vene nje llagap,pa ironizuar mediokritetin e pushtetit,por keshtu nen zë dhe si per cudi te gjithe e perdornim ne ambiente te ndryshme,por s’te vinte ndonje rrezikshmeri,ndoshta se u perdor pas vdekjes se Mehmet Shehut . Dhe shprehja ishte: -“ une dhe Enveri nuk dime gje,se c’bente Mehmeti me koken e vet,nuk e dime”. Keshtuqe Erion,mos na u hiq kaq naiv,se naiviteti i tepert eshte hipokrizi dhe hipokrizia eshte vete pushteti i shthurur i lojrave ,i degjenerimit dhe korrupsionit galopant ,i cil nuk mund te rri dot ne kembe,por nuk pati rreth e rrotull ca vemje e ca parazite,apo te paafte si puna jote,se vetem te tille te definoj,kur nuk ke bere asgje ne keto 7 vite per te goditur korrupsion dhe politikaner e saj te korruptuar,kur ti je ne sferat me te larta te politikes, dhe gjithcka te kalon para “hundes” tende.

  Përgjigju
  • Per abcd-ne: 10/08/2020 22:42

   abcd te pergezoj shume per komentin tend, do zoti e lexon Erioni dhe e shikon veten ne pasqyre dhe te reflektoj, do zoti e lexojne mijera e mijera njerez te tjere ne shqiperi. Çdo gje qe ke shkruajtur jam dakord me ty sikurse mijera shqiptare te tjere. Nje gje me pelqeu me teper kur I drejtohesh zv.kryeministrit. "kur nuk ke bere asgje ne keto 7 vite per te goditur korrupsion dhe politikaner e saj te korruptuar,kur ti je ne sferat me te larta te politikes, dhe gjithcka te kalon para “hundes” tende." Abcd kushdo qe te jesh respekte nga USA

 • Kuq: 10/08/2020 17:12

  Lere pipen po kujdes numerimin o i kuqi i mavise.

  Përgjigju
 • BENI: 10/08/2020 16:26

  Lul basha eshte nxenesi me i zellshem i sali kriminelit o erion ,,,te dy duhen varur ne mes te tiranes....me e pakta...

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Italianja e plagosur po festonte ditëlindjen në hotel, burri i saj në dhomën tjetër shqetësohet nga zhurmat, pasi zihen e qëllon me thikë në dorë