Po përgatitej për të kryer një krim të rëndë, pranga 23 vjeçarit në Vlorë! I zbulohet eksploziv me telekomandë, 2 uniforma 'blu' dhe 3 armë zjarri

Po përgatitej për të kryer një krim të rëndë, pranga 23 vjeçarit në Vlorë! I zbulohet eksploziv me telekomandë, 2 uniforma 'blu' dhe 3 armë zjarri

Arrestimi i 23 vjeçarit

Një 23 vjeçar në Vlorë është arrestuar nga policia pasi dyshohet se ishte anëtar i një grupi kriminal që po përgatitej për të kryer një sulm me tritol. Në pranga ka rënë Damiano Sejko.

Në bazë të informacioneve të siguruara për të riun, efektivët e policisë, kanë kryer edhe një kontroll në shtëpinë e tij ku kanë gjetur se sekuestruar 500 gramë eksploziv të montuar në një pajisje me telekomandë, 1 armë zjarri automatik, 1 armë zjarri pistoletë me silenciator, 1 armë gjahu, 38 fishekë luftarakë për pistoletën dhe automatikun, 2 uniforma policie, një sasi lënde e dyshuar narkotike kanabis, 2 aparate celulare dhe 1 automjet tip “Volksëagen”.

Për arrestimin e tij u angazhuan forca të shumta policise por uk janë zbuluar detaje të reja sa i takon shënjestrës së atentatit për shkak të sekretit hetimor. Ndërkohë vijon puna për të identifikuar anëtarët e tjerë të grupit kriminal që po përgatitej të kryente krimin e rëndë. 

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve