Po shkonte drejt Greqisë me heroinë në makinë, arrestohet 45-vjeçari në Kakavijë

Heroina e sekuestruar

Një 45-vjeçar është arrestuar në pikën kufitare të Kakavijës, pasi është kapur më heroinë në makinë.

Në dalje të Shqipërisë, pas verifikimit të të dhënave në sistemin TIMS, kanë kaluar për kontroll në vijën e dytë automjetin tip "Benz" që drejtohej nga shtetasi  S. Q., 45 vjeç, banues në Fier.

Gjatë kontrollit të ushtruar në automjet, është bërë e mundur gjetja e një pakoje të mbështjell, brenda të cilës kishte lëndë të dyshuar narkotike heroinë, me peshë 278 gramë.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua lënda narkotike, automjeti dhe 1 aparat celular. Në përfundim të veprimeve të kryera u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit S. Q., 45 vjeç, banues në Fier.

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Elbasan/ Aksident në Belsh, makina del nga rruga 2 persona shoqërohen në spital në gjendjë të rëndë