Po transportonin emigrantë të paligjshëm, arrestohet 22-vjeçari në Vlorë, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Foto ilustruese

VLORË- Një 22-vjeçar ka rënë në pranga në Vlorë, pasi u kap duke transportuar 2 emigrantë të paligjshëm. 22-vjeçari, S. P. është ndaluar në zonën e quajtur "Ura e Orikumit" dhe po i transportonte emigrantët me një mjet tip “Ford”.

Ndërkohë është shpallur edhe në kërkim bashkëpunëtori i tij, A. J., 23 vjeç. Të dy të rinjtë iu kishin premtuar emigrantëve kalim drejt vendeve të BE-së kundrejt pagesës.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprën penale “Dhënia ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit”, kryer në bashkëpunim.

SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Heqja e barrierave në autostradën Lushnjë-Fier, Braçe u del krah banorëve: Mbyllja ja bën të lehtë shtetit, jo qytetarit! Të ndërtohet një nënkalim