Po transportonin emigrantë të paligjshëm kundrejt fitimit, arrestohen 2 të rinj! Tentuan t’i ikin policisë

Po transportonin emigrantë të paligjshëm kundrejt fitimit, arrestohen 2 të rinj! Tentuan t’i ikin policisë

Dy të rinj në Maliq, janë arrestuar pasi janë kapur duke transportuar emigrantë të paligjshëm kundrejt fitimit.

Efektivët e policisë konstatuan në aksin rrugor Maliq-Lozhan, automjetin tip "Benz", me drejtues shtetasin Kristo Muçi 26 vjeç, dhe pasagjer shtetasin Ardit Fejzaj, 29 vjeç, të cilit i kanë bërë shenjë që të ndalonte, pasi kishin dyshime se po transportonin emigrantë të paligjshëm.

Drejtuesi i automjetit nuk i është bindur urdhrit të tyre për të ndaluar, por është larguar me shpejtësi dhe e ka braktisur automjetin në fshatin Lozhan. Pas ndjekjes nga shërbimet e Policisë, në fshatin Strelcë, Maliq, janë kapur shtetasit Ardit Fejzaj dhe Kristo Muçi, së bashku me 5 emigrantë të paligjshëm, të cilët do të transportoheshin me automjetin tip "Benz", në drejtim të Tiranës, kundrejt fitimit.

Nga verifikimet e kryera rezultoi se shtetasi Kristo Muçi, ishte shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë Pogradec, për të njëjtat vepra penale, në lidhje me ngjarjen e ndodhur më datë 21.09.2022, në dalje të qytetit të Pogradecit, ku ai nuk i është bindur urdhrit të punonjësve të Policisë për të ndaluar automjetin tip "Benz", me të cilin po transportonte, kundrejt fitimit, 5 emigrantë të paligjshëm.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Korçë, për veprime të mëtejshme.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Ndeshja me Italinë, tifozët kuqezi grumbullohen 6 orë para në stadiumin e Dortmundit

Ndeshja me Italinë, tifozët kuqezi grumbullohen 6 orë para në stadiumin e Dortmundit