Po udhëtonin me 57 emigrantë të paligjshëm në kamion, arrestohen 2 persona në Pogradec, në kërkim bashkëpunëtori

Foto ilustruese

Policia e Korçës ka vënë në pranga dy persona, ndërsa ka shpallur në kërkim një tjetër pasi janë kapur duke transportuar 57 emigrantë të paligjshëm.

Në dalje të qytetit të Pogradecit, 2 të arrestuarit M. L., 36 vjeç; E. D., 28 vjeç, u kapën duke udhëtuar me 57 emigrantë të paligjshëm në një kamion tip "Iveco", të cilëve kundrejt shpërblimit prej 1000 euro secilit, iu ishte premtuar kalimi drejt vendeve të BE-së.

Nga veprimet e mëtejshme hetimore rezulton se, bashkëpunëtor në këtë veprimtari kriminale ishte edhe shtetasi E. D., i cili kryente kontrollin e rrugës, me mjetin tip "Benz".

Makina me shofer M.L ishte në pronësi te A.O 38 vjeç i cili u shpall në kërkim.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Pogradec për veprën penale "Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve", kryer në bashkëpunim.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Modric dhe Benzema i japin Realit trofenë e parë sezonal