Po udhëtonin me kokainë në makinë, arrestohet shoferja në Tiranë, në pranga edhe pasagjeri që u prezantua si polic për të ‘shpëtuar’

Foto ilustruese

Foto ilustruese

TIRANË- Policia e Tiranës ka vënë në pranga dy të rinj pasi po udhëtonin me një sasi kokaine në makinë, ndërsa njeri prej tyre u prezantua se punonjës policie.

Këta janë konstatuar nga shërbimet e Policisë, në rrugën "Ali Demi", dhe gjatë kontrollit në mjetin që drejtonte shtetasja 24-vjeçarja G.T, është gjetur dhe sekuestruar një sasi lënde narkotike e llojit kokainë, ndërsa 35-vjeçari F. L. është prezantuar si punonjës policie, duke paraqitur një portofol me stemën e Policisë.

Mbi G.T rëndon akuza "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve", mbi F. L. "Mbajtja pa të drejtë e uniformës" dhe "Moskallëzimi i krimit", ndërsa ka nisur hetimi dhe për I.T, e cila ishte pasagjere në makinë për "Moskallëzimi i krimit".

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Presidenti i ri do të jetë një prej emrave të propozuar nga opozita?×

Lajmi i fundit

John

10 mln euro grante për Start Up-et për sipërmarrësit e rinj, ministrja Bilali në ‘Pa Protokoll’: Aplikimet të hapura që nga 16 maji, ja 3 kategoritë që përfitojnë