Poema 'Qielli im' i Zhupës bën bashkë katër artistë të njohur në Tiranë, mes tyre dhe Luiza Xhuvani

E cilësuar, si gjuha më e ëmbël ndër shekuj, poema “Qielli im” e Iliran Xhupës, e interpretuar nga katër artistë të njohur fillimisht në kishën e “Shën Kollit” u shfaq edhe për publikun e Tiranës në Muzeun Historik Kombëtar.

Vargjet poetike të Xhupës, rikthyen në këtë projekt të realizuar në këtë periudhë të vështirë pandemie, Luiza Xhuvanin dhe Ndriçim Xhepën pranë artdashësve

Një rrëfim ndjesish të brendshme, ku komunikimi ishte sa shpirtëror, po aq edhe një ëndërr e realizuar për aktorin-organizator të aktivitetit Kristian Koroveshi

Vargjeve grishëse plot grimca gëzimi e shprese, emocione të përjetuara nga largësia, dashuria dhe vuajtja, kësaj here iu bashkua dhe aktorja Zamira Kita.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria