Poema 'Qielli im' i Zhupës bën bashkë katër artistë të njohur në Tiranë, mes tyre dhe Luiza Xhuvani

E cilësuar, si gjuha më e ëmbël ndër shekuj, poema “Qielli im” e Iliran Xhupës, e interpretuar nga katër artistë të njohur fillimisht në kishën e “Shën Kollit” u shfaq edhe për publikun e Tiranës në Muzeun Historik Kombëtar.

Vargjet poetike të Xhupës, rikthyen në këtë projekt të realizuar në këtë periudhë të vështirë pandemie, Luiza Xhuvanin dhe Ndriçim Xhepën pranë artdashësve

Një rrëfim ndjesish të brendshme, ku komunikimi ishte sa shpirtëror, po aq edhe një ëndërr e realizuar për aktorin-organizator të aktivitetit Kristian Koroveshi

Vargjeve grishëse plot grimca gëzimi e shprese, emocione të përjetuara nga largësia, dashuria dhe vuajtja, kësaj here iu bashkua dhe aktorja Zamira Kita.

v.d./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjaten pa afat masat anti-COVID dhe kufizimi i lëvizjes nga ora 22:00 deri ne 06:00, a jeni dakord?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Shengeni rajonal, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut nënshkruajnë marrëveshjen për menaxhimin e peshkimit në Liqenin e Ohrit dhe Prespës së Madhe