Poker në Berat, policia heton pronarin e lokalit dhe 11 të tjerë! Sekuestrohen çipsat dhe letra e  bixhozit

Poker në Berat, policia heton pronarin e lokalit dhe 11 të tjerë! Sekuestrohen çipsat dhe letra e  bixhozit

Një pronar lokali dhe 11 të tjerë janë nën hetim nga institucionet ligjzbatuese për akuzën e organizimit të lojëra të fatit.

Policia njofton se A. Gj., 27 vjeç, banues në Berat, organizator i kësaj veprimtarie, si dhe 11 të tjerët, pjesëmarrës në lojë,  tashmë po procedohen penalisht.

“Shërbimet e Policisë, gjatë kontrollit të ushtruar në ambientet e magazinës që shtetasi A. Gj. e kishte marrë me qira, kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një tavolinë pokeri, çipsa dhe letra bixhozi. Vijon puna për evidentimin dhe goditjen e rasteve të tjera të veprimtarisë së paligjshme në fushën e organizimit të lojërave të fatit. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme”, ka njoftuar policia.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Ngjarja tronditëse në vilën e Enverit: Pasi i uroj mirëseardhjen Manushit dhe të birit, i tha Sulos të vinte ca këngë labe, por pas pak, u dëgjua: Fol i pandehuri Bashkim, ç’plane kishit ju me Agimin…

Ngjarja tronditëse në vilën e Enverit: Pasi i uroj mirëseardhjen Manushit dhe të birit, i tha Sulos të vinte ca këngë labe, por pas pak, u dëgjua: Fol i pandehuri Bashkim, ç’plane kishit ju me Agimin…