‘Poker-i’ kundër Luftëtarit i jep kreun Laçit, Flamurtari shtang Bylisin në minutat e fundit

‘Poker-i’ kundër Luftëtarit i jep kreun Laçit, Flamurtari shtang Bylisin në minutat e fundit

Bylis ka humbur mundësinë për të marrë përkohësisht kreun e Superilgës pasi skuadra e drejtuar nga Dovedan ka barazuar me rezultatin 2-2 në transfertën kundër Flamurtarit. Në Vlorë të parët kaluan në avantazh vendasit të cilët në minutën e 19 realizuan me Sukajn, ndërsa në vijim Bylisi përmbysi me ‘dopietën’ e Guindo-s.

U duk sikur ky takim do të fitohej nga ballshiotët, por në minutën e 87 Flamurtari barazoi me Nebiun, një rezultat që më pas rezultoi edhe përfundimtar.

Ndërkohë atë që sa ka bërë Bylsi e ka bërë Laçi, që falë fitores 4-0 kundër Luftëtarit është ngjitur në kreun e kampionatit me 25 pikë, po aq sa Partizani. Skuadra e drejtuar nga Cungu zhbllokoi që në minutën e 17 me Xhixhën, ndërsa para se të mbyllej pjesa e parë realizoi edhe Nuabueze. Në pjesën e dytë pati vend edhe për ‘dopietën’ e Tekos.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Meloni për atentatin ndaj Trump: Duhen fjalë të qarta! Justifikimet nuk vlejnë

Meloni për atentatin ndaj Trump: Duhen fjalë të qarta! Justifikimet nuk vlejnë