Policët kallëzojnë Ndreun, Basha: Punonjësit e ndershëm janë tradhëtuar nga regjimi Rama-Doshi! Zgjidhja, prerja e lidhjeve të pushtetit me krimin

Kreu i PD Lulzim Basha

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me kallëzimin që tre efektivë policie kanë bërë kundrejt kryetarit të bashkisë së Lezhës, Pjerin Ndreut.

Basha thotë se punonjësit e ndershëm të policisë janë tradhtuar nga regjimi Rama-Doshi. Basha thotë më tej se kur vjen në pushte me krimin, policia përdoret si vegël për të mbrojtur lidhjet e pushtetit me krimin. Sipas Bashës, pasojat e këtij modeli që sundon vendin i vuajnë qytetarët, fëmijët dhe familjet shqiptare dhe se zgjidhja është është prerja e lidhjeve të pushtetit me krimin.

'Punonjësit e ndershëm të policisë janë të tradhtuar nga regjimi Rama-Doshi. Kur vjen në pushtet me krimin, policia përdoret si vegël për të mbrojtur lidhjet e pushtetit me krimin. Pasojat e këtij modeli që sundon vendin i vuajnë qytetarët, fëmijët dhe familjet shqiptare. Zgjidhja është prerja e lidhjeve të pushtetit me krimin. Prandaj fajtori ishte sot pa përgjigje. Peshku qelbet nga koka!'- tha Basha.

Kryetari i Bashkisë së Lezhës, Pjerin Ndreu është kallëzuar penalisht në prokurori, nga tre efektiv të policisë së shtetit, me pretendimin se i ka penguar të ushtrojnë detyrën.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 17:04
Policët kallëzojnë Ndreun, Bardhi: Duhet të ishte në burg për vjedhjen e zgjedhjeve

Pas kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, për rastin e Pjerin Ndreut, ka reaguar edhe Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi. Etiketimin e Ndreut për policët si “barderra”, për Bardhin është tregues se si kjo qeveri nuk përfaqëson qytetarët, por interesat e krimit.

“Pjerin Ndreu nuk duhet të jetë mbi ligjin, Pjerin Ndreu duhet jetë në burg sepse është i njëjti që në Dosjen 184 “fluturonte” mësuesit nga puna me urdhër partie dhe sot sulmon dhe fyen policinë. Deliri tij është produkt i paligjshmërisë mbi të cilën ngrihet pushteti i korruptuar i regjimit Rama-Doshi: Vjedhja e zgjedhjeve! Ata nuk përfaqësojnë qytetarët, por interesat e krimit me të cilin masakrojnë zgjedhjet dhe vjedhin vullnetin e shumicës për ndryshim.  Që arroganca ndaj qytetarëve dhe institucioneve të ndalojë, që ankthi dhe pasiguria të mos mbretërojnë në familjet shqiptare, duhet marrë fund modeli i politikës të lidhur me krimin”, shkruan Bardhi.

M.Q./B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • mediu: 29/06/2021 20:13

    Ik mor pirdhu... Ju lutemi shume na e hiqni kete zagar e ndyresire te shpifur, se s'po mund ta durojme me... Eshte me mire kushdo, veç ky trapi jo!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

S'ka portele pas 2022/ Rama: S'do dëgjoni më nga administrata 'më ka vdekur vjehrra për herën e 29'