Polici i Portit e la të ikte jashtë, zbulohet i kërkuari! Elidon Çela, lidhje me 522 mijë eurot që u gjetën të fshehura në furgonin e ardhur nga Italia

 

Report Tv mëson emrin e personit që polici i portit të Durrësit lejoi të dalë jashtë Shqipërisë ndonëse ishte shpallur në kërkim.

Ai është Elidon Çela, pronar i agjensisë së transportit ndërkombëtar të pasagjerëve “Buon Aventura” me seli në Lushnje dhe Padova.

Më 21 tetor 2022 në furgonin e kësaj kompanie që vinte në Portin e Durrësit nga Bari i Italisë u gjetën 522 mijë euro të padeklaruara. Paratë ishin fshehur në tavanin e furgonit, pranë impiantit të kondicionerit

Pas arrestimit, për të gjykatat e kishin lënë me masë më të butë, por në 14 shtator Gjykata e Lartë riktheu atë në arrest në burg dhe u shpall në kërkim.

Ai rezulton të ketë kaluar në Portin e Durrësit më 17 shtator dhe është lejuar nga polici Gledis Lushi të kaloj në mënyrë të kundraligjshme.

Megjithatë, Çela ka rënë në prangat e policisë këto ditë pasi është rikthyer sërish në Shqipëri, po përmes Durrësit.


Lajmi kryesor:

Lejoi largimin nga Shqipëria të Elidon Çelës, ndalohet polici i Portit të Durrësit! Pronari i kompanisë “Buon Aventura” në hetim për 522 mijë euro


S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

'Gjykata Speciale nuk ka qëllim drejtësinë', Protesta kundër vizitës së Trendafilova, Demolli për Report Tv: Arsyeja ishte se kërkesa e pjesëmarrjes sonë në takim u refuzua

'Gjykata Speciale nuk ka qëllim drejtësinë', Protesta kundër vizitës së Trendafilova, Demolli për Report Tv: Arsyeja ishte se kërkesa e pjesëmarrjes sonë në takim u refuzua