Polici në pension bie pre mashtrimit nga një sallon bukurie, i grabitën 500 mijë euro! Pronari i kërkoi edhe të shiste shtëpinë

Polici në pension bie pre mashtrimit nga një sallon bukurie, i grabitën 500 mijë euro! Pronari i kërkoi edhe të shiste shtëpinë

Foto ilustruese

GREQI- Një polic në pension është mashtruar nga një klinikë bukurie që kap shifrën e gjysmë milioni. Pas përfundimit të karantinës, 70-vjeçari iu nënshtrua trajtimeve të vazhdueshme për një sëmundje autoimune, vitiligo.

Në reklamë, qendra e bukurisë kishte punonjëse që pozonin si mjekë dhe rekomandonin trajtime me laser, me premtimin se vitiligo do të zhdukej. Prej 3 muajsh ai kishte vazhduar trajtimin i cili nuk po jepte rezultat, prandaj foli me pronarin duke i thënë se nuk e përballonte më. Ky i fundit duke u hequr si mjek, i kërkoi edhe 90 mijë euro shtesë, madje duke i kërkuar që të shiste edhe shtëpinë që kishte në mënyrë që të mos e ndërpriste trajtimin.

Mirëpo, kjo e bëri policin që të dyshonte dhe për këtë arsye iu drejtua autoriteteve përgjegjëse. Ko bëri që qendra e bukurisë të ndryshonte sjellje kundrejt tij duke i thënë se do të gjendej një mënyrë për të vazhduar trajtimet dhe se nuk kishte arsye për të bërë ankesë. Megjithatë, pavarësisht kësaj polici në pension nuk u bind, shkoi te një avokat, i cili e këshilloi që të ngrinte një padi për të kërkuar gjysmë milionin euro që drejtuesit e qendrës së bukurisë i kishin marrë, me premtimin fals se do i kuronin vitiligon e tij.

*Vitiligo është një gjendje e lëkurës që ndodh kur qelizat që janë përgjegjëse për ngjyrën e lëkurës tuaj shkatërrohen. Këto qeliza, të quajtura melanocite, nuk prodhojnë më pigment të lëkurës, ose melaninë, duke bërë që disa zona të lëkurës tuaj të humbasin ngjyrën ose të zbardhen.

 

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

21 janari/ Lleshaj në Kontrast: SPAK të mos hetojë ‘ushtarin’ por atë që dha urdhrin! Vangjeli: Këtë javë do ketë surpriza për Mediun nga çështja e Gërdecit

21 janari/ Lleshaj në Kontrast: SPAK të mos hetojë ‘ushtarin’ por atë që dha urdhrin! Vangjeli: Këtë javë do ketë surpriza për Mediun nga çështja e Gërdecit