FOTO/ Policia aksion në veri të Kosovës, sekuestrohen armë dhe eksplozivë, në pranga një person

FOTO/ Policia aksion në veri të Kosovës, sekuestrohen armë dhe eksplozivë, në pranga një person

Serbi i arrestuar

KOSOVË – Policia ka arrestuar një serb ditën e sotme, pasi në iu gjetën dhe sekuestruan armë dhe eksplozivë si granatë dore, armë të gjata, municion, radiolidhje, antiplumba e pajisje teknologjike.

Sasia e madhe e municionet ushtarak është gjetur në fshatin Uglarë të Zubin Potokut.

Lajmi është bërë i ditur nga ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, ndërsa thekson se “asnjë kompromis ndaj krimit, individëve apo grupacioneve që cenojnë sigurinë e vendit tonë dhe qytetarëve tanë”.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Listat e deputetëve të hapura në 2/3 dhe jo plotësisht, jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Koreja e Veriut vijon dërgimin e balonave me mbetje drejt Jugut, ndërpriten fluturimet në aeroportin e Seulit

Koreja e Veriut vijon dërgimin e balonave me mbetje drejt Jugut, ndërpriten fluturimet në aeroportin e Seulit