Protesta e fermerëve në Greqi bllokon rrugën Kapllaq-Janinë për kamionët e autobusët! Njoftimi i policisë kufitare greke për palën shqiptare

Protesta e fermerëve në Greqi bllokon rrugën Kapllaq-Janinë për kamionët e autobusët! Njoftimi i policisë kufitare greke për palën shqiptare

Policia kufitare greke sërish ka njoftuar palën shqiptare se rruga nacionale Kapllaq-Janinë do të jetë e bllokuar.

Nëpërmjet një njoftimi zyrtar, pala greke bën me dije se si pasojë e protestave të fermerëve në Greqi, ky aks rrugor do të vijojë të jetë i bllokuar edhe ditën e sotme, duke filluar nga ora 10:00 deri në një njoftim të dytë.

Bëhet me dije se qarkullimi do të lejohet vetëm për mjetet e vogla, ndërsa mjetet e tonazhit të rëndë (kamionë dhe autobusë), nuk do lejohen të qarkullojnë.

“Njoftohemi nga Policia Kufitare greke se nga ora 10:00 dhe deri në një njoftim të dytë, rruga nacionale Kallpaq – Janinë, do jetë përsëri e bllokuar për shkak të protestës që po zhvillojnë fermerët. Lejohet qarkullimi vetëm për mjetet e vogla. Ndërsa mjetet e tonazhit të rëndë (kamionë dhe autobusë), nuk do lejohen të qarkullojnë”, thuhet në njoftim.

M.Q./S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Sulmi i Iranit drejt Izraelit, OKB mbledhje urgjente sot në mbrëmje

Sulmi i Iranit drejt Izraelit, OKB mbledhje urgjente sot në mbrëmje