Policia mund të evakuojë të gjithë banorët e një ndërtese të sekuestruar!

1574697994_pallat.jpg

Pasi policia ka njoftuar subjektet për urdhrin e sekuestros dhe ka vijuar me ruajtjen dhe administrimin e asetit apo pasurisë së sekuestruar, "bazuar në rrethanat dhe informacionet mbi hetimin, Polciia e Shtetit mund të urdhërojë evakuimin e ndërtesave të cilat janë objekt i masës së sekuestros, deri në vlerësimin ose jo të urdhrit të sekuestros nga Prokuroria/Gjykata.

Pra kjo i jep të drejtën policisë, që pa pasur ende asnjë urdhër prokurorie apo vendim gjykate, të evakuojë të gjithë banorët.


Lajmi kryesor:

'Anti-KÇK', njësi policore kundër krimit e terrorizmit! Përgjime pa vendim gjykate, do u shemben vilat e konfiskuara /Video


G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A i ka përmbushur pritshmëritë Reforma në drejtësi?×

Lajmi i fundit

John

Kamer Mehja, i 'forti' i Elbasanit, me biznese e prona/ Djali zotëron restorant 'Basilico'-n