Policia shoqëron 6 persona për atentatin e Preng Gjinit, merren tabulatet telefonike

Policia ka shoqëruar 6 persona si të dyshuar apo në dijeni për atentatin nga Preng Gjinit, i cili u plagos rëndë gjatë shpërthimit me eksploziv të makinës së tij.

Siç raporton gazetari i Report Tv, Arsen Rusta, Oficerët e Policisë Gjyqësore të sektorit të krimit në Policinë e Tiranës kanë marrë tabulatet telefonike në katër antenat e zonës Vasil Shanto për të analizuar thirrjet hyrëse dhe dalëse.

Shpërthimi ka qenë i komanduar me telefon. Personat e shoqëruar janë nga Tirana, Durrësi dhe Rrësheni.

Preng Gjini ka qenë i vetëm në makinë në momentin e shpërthimit. Mësohet se vajzat binjake dhe gruaja e tij ndodhen në Amerikë.


Lajmi kryesor:

6 të shoqëruar për atentatin në Tiranë/ Gjini ndërroi makinën 10 min para shpërthimit të telekomanduar! Kushëriri: S'kishte karburant te 'ML-ja'! Sekuestrohen tabulatet e telefonave


/er.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, kur duhet të mbahen zgjedhjet per kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Pas Kurtit, Escobar dhe Lajçak takim 'kokë më kokë' me Osmanin dhe opozitën! Kosova përballë kërkesave të ndërkombëtarëve dhe Listës Serbe

Pas Kurtit, Escobar dhe Lajçak takim 'kokë më kokë' me Osmanin dhe opozitën! Kosova përballë kërkesave të ndërkombëtarëve dhe Listës Serbe