Policia vijon kontrollet gjatë natës në Tiranë, shoqërohen dy drejtues në gjendje të dehur

Foto ilustruese

Policia rrugore ka vijuar kontrollet me radar edhe mbrëmjen e djeshme në Tiranë, me qëllim parandalimin e aksidenteve. Nga kontrollet që janë kryer, policia bën me dije se është konstatuar një drejtues mjeti 36- vjeçari K.D, i cili drejtonte mjetin në gjendje te dehur në masën 0.81 mg/l.

Po ashtu edhe një 27 vjeçar me iniciale D.H drejtonte mjetin në gjendje të dehur në masën 0.58 mg/l. Të dy personat e lartpërmendur janë shoqëruar në polici.

Ndërkohë policia rrugore ka bërë thirrje për personat që frekuentojnë jetën e natës dhe drejtuesit e mjeteve, që të përdorin transportin publik në fundjava, me qëllim që të shmangin rrezikun nga aksidentet e mundshme.

  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Flota e parë e autobusëve të gjelbër “Go Green” në Tiranë, Rama: Në gusht nis linja e madhe unazore me 66 stacione