Politikanë si korba mbi Shqipërinë

Sali Berisha

Sali Berisha nuk është i vetmi politikan ndjellakeqës për Shqipërinë, por është ndër më të zellshmit. Edhe këtë herë, sa i takon koronavirusit që po trondit botën, synon vetëm për të ndjellë panik. Asnjëherë nuk është konstruktiv, të thotë që jam në krah të shqiptarëve dhe institucioneve për të bërë më të mirën. Psh. Unë jam mjek dhe do te jem në linjë të parë për të ndihmuar nëse, “largqoftë” prekemi si vend.

Por jo, vjell vetëm vrer e pesimizëm si në këtë status në rrjetet sociale. Shok binjak në këtë zanat prej korbi, ka edhe Ilir Metën, i cili jo vetëm që nuk lëvizi një gisht për tërmetin, meqë e “dinte” para të gjithëve, jo vetëm që nuk dha për të pastrehët shtëpitë e shumta të tij nga Tirana, në Lalëz e Angli, por përhapi vetëm panik pa ofruar asgjë.

Këta mund ti quajmë “politikanë korba”, që sikur mezi presin që të këqijat të bien mbi ne, ndërsa ata, nga zyrat e vilat e tyre superluksoze, izolohen duke na parë.

Postimi i Sali Berishes

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Hinglateri: 03/04/2020 19:38

  Edhe nga varri do te nxjerre kjo toke nuk ke vend po do te hedhin kufomen tende ta shqyejne korbat

  Përgjigju
 • Tani: 23/02/2020 18:00

  Mjaft i keq eshte por te gjitha te palarat e rilindjes ky ia nxori ne shesh. Rrofte Edi se ky eshte njesh???????!!!! Hajde mendje e semure

  Përgjigju
 • USA: 23/02/2020 13:30

  TE ZENT KORINAVIRUSI FAMILJARISHT QE TE LASH GJYNAHET O PLERE

  Përgjigju
 • Klodi22: 23/02/2020 00:11

  Ai lufton per pasurin qe ka vjedhur per ta mbrojtur nese dhe 1 antar del ne protest ata jaan budallej ka karakter

  Përgjigju
 • Titi: 22/02/2020 21:33

  Mbase te ze ty plak qelbesire... te shpetojne shqiptaret.

  Përgjigju
 • Arbëri: 22/02/2020 21:33

  Ky njeri faqezi me prejardhje nga korbat do vdes duke gjëmuar nga britmat e viktimave të pafajshme që ky korb i ka vrar !

  Përgjigju
 • USA: 22/02/2020 21:18

  KY MOTER DUHET TE ARRESTOHET

  Përgjigju
 • Dory: 22/02/2020 21:11

  Si nuk te ze ty o plak pusht

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

Takimi i ‘sikletshëm’ virtual i Putinit dhe biznesmenëve italianë, mes tensioneve të perëndimit