Polonia fiton 1 - 0 me Iralndën e
Veriut me gol të Milik në pjesën e dytë

Polonia fiton 1 - 0 me Iralndën e<br />Veriut me gol të Milik në pjesën e dytë
Polonia ka dalë fituese përballë Irlandës së Veriut në ndeshjen e parë të grupit C.

Lindorët kanë marrë tre pikët falë fitores 1 me 0. Heroi i takimit ishte sulmuesi i Ajaksit, Milik, i cili gjuajti saktë brenda zonës, në minutën e ‘51.

Pothuajse polakët kanë dominuar të gjithë ndeshjen, ndërsa irlandezo-veriorët janë përpjekur të luajnë me kundër sulm.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-0, pa u shënuar ndonjë rast i pastër. Pjesa e dytë nis në sulm për Poloninë.

Një pasim i saktë nga krahu i djathtë për Milik, i cili ka mundur portierin duke tundur rrjetën.

Minutat në vazhdim janë administruar mjaft mirë nga lojtarët e Polonisë.