Portali i familjes Berisha: Erdogan ka përgjegjësi për vdekjet nga tërmeti, njësoj si Rama (dhe një krahasim që çalon)

Portali i familjes Berisha: Erdogan ka përgjegjësi për vdekjet nga tërmeti, njësoj si Rama (dhe një krahasim që çalon)

Rama dhe Erdogan

Portali i familjes Berisha, menjëherë pas tërmetit vrastar në Turqi, ka filluar bën llogaritë politike në Erdoganit, që do të përballet shumë shpejt me zgjedhjet. Dhe në këto llogari, fut në lojë edhe Edi Ramën, meqë janë edhe miq.

“Por ndërsa duket ende herët për të bërë konstatime politike, disa media ndërkombëtare kanë nisur të bëjnë llogaritë nëse kjo tragjedi do ketë ndikim në zgjedhjet e 14 majit në Turqi. Shumë media flasin për korrupsionin me lejet e ndërtimit, kontrollin e dobët mbi ndërtimet dhe te ekipet e paafta të emergjencave. Këto akuza ngjajnë të gjitha me akuzat që i adresuan kryeministrit Edi Rama gjatë tërmetit vrastar të nëntorit të vitit 2019”, shkruan portali i familjes Berisha.

Sipas tyre, Erdogan mund të humbasë zgjedhjet për shkak të tërmetit. Por në këtë rast, krahasimi me atë të Shqipërisë dhe Edi Ramës çalon.

Kjo, duke qenë se tërmeti konsiderohet si një ndër faktorët kryesorë që Rama fitoi zgjedhjet, për shkak të reagimit të shpejtë të shtetit, mbledhjes së 1 miliard euro nga BE dhe rindërtimit të mijëra shtëpive./ Marrë nga TemA

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Cubel breca: 07/02/2023 17:57

  Portal kriminelash sic kan edhe partin qe duhet te kishte dal jasht ligjit te pakten me shum se 20 vjet me par.

  Përgjigju
 • Populli: 07/02/2023 15:47

  Me keto qe thone nese jane te verteta sado te merzitur te jemi me ramen ketij klyshi serb sja japim kurre…

  Përgjigju
 • asolingo: 07/02/2023 13:48

  Berisha nje cope mishi me dy sy,shpellar shembullor,vrases,sahanlepires etj etj.

  Përgjigju
 • titi: 07/02/2023 13:12

  idjoti me i madhe i ketij vendi

  Përgjigju
 • Vera: 07/02/2023 12:48

  Ky esht idjot o lla

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Të shtënat me armë te Top Channel, Report Tv siguron foton e mjetit të djegur të autorëve! Brenda kishte kallashin

Të shtënat me armë te Top Channel, Report Tv siguron foton e mjetit të djegur të autorëve! Brenda kishte kallashin