Portreti i “harakiri-t” rus në Ukrainë, Ministria e Mbrojtjes: U dorëzuan në robëri

Portreti i “harakiri-t” rus në Ukrainë, Ministria e Mbrojtjes: U dorëzuan në robëri

Forcat e Armatosura të Ukrainës kanë publikuar në “Facebook” pamjet e një ushtari rus të dorëzuar.

“Pushtuesit rusë, duke u përballur me rezistencën totale të mbrojtësve ukrainas, dorëzohen në robëri”, shkruan struktura e Ministrisë së Mbrojtjes.

I dorëzuari quhet Buynichev Konstantin Sergeyovich nga rajoni i Kemerovës.

FA-të ukrainase zbulojnë se trupat ishin në Yelní dhe kur mësuan për sulmin në Ukrainë, menduan se do të ktheheshin në shtëpi.

 “Askush nuk mendoi se ne do ta vrisnim. Ne nuk do të luftonim, ne po mblidhnim informacione”, shkruhet në statusin e forcave.


Lajmi kryesor:

Rusia sulmon Ukrainën, tronditet bota! Biden: Çdo aset rus 'ngrin', e nxjerrim nga ekonomia botërore! Kremlini: Garanci nga Kievi që s'do anëtarësohet në NATO! Protesta kundër Putinit edhe nga rusët


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Uragani Ian godet Kubën! Florida përgatitet për erëra të forta dhe përmbytje

Uragani Ian godet Kubën! Florida përgatitet për erëra të forta dhe përmbytje