Pranga avokatit në Tiranë, i sekuestrohen 3 kallashë, 1 pushkë, 4 granata dore dhe mbi 200 fishekë (FOTO)

Armët e sekuestruara dhe avokati Endrit Demiri

Endrit Demiri, me profesion avokat është arrestuar gjatë një operacioni të komisariatit nr.1 në Tiranë. Kjo pasi gjatë kontrollit në banesën e tij në Tiranë dhe në një banesë tjetër në fshatin Pëllumbas të kryeqytetit, policia ka arritur ti sekuestrojë avokatit një arsenal të tërë me armë luftarake dhe municione të rënda.

Tre automatikë kallashnikovi, një pushkë gjysmë automatike me karikatoren përkatëse, mbi 200 plumba automatiku, katër granata dore, dy sinjalizues dhe materiale të tjera të paligjshme janë gjetur në dy banesat që përdorte avokati Endrit Demiri. Arrestimi i këtij personi është ndjekur nga afër prej oficerëve të komisariatit nr.1 në Tiranë.

Mësohet se Demiri ishte pjesë e grupit “Ilirians Albania” në Tiranë. Pritet që ditën e hënë ose të martë ai të dalë para gjykatës së Tiranës, ku do të njihet me masën e sigurisë arrest në burg që do kërkojë prokurori.

Armët e sekuestruara dhe avokati Endrit Demiri

 

d.ba./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Vrasje, atentate, plagosje! A ju duket shqetësuese situata kriminale në vend?

Komento

Komente

 • Elike: 21/03/2020 19:37

  Sa ka si pun e keti shpejtoni se iken

  Përgjigju
 • Lleshi: 21/03/2020 09:19

  Mos eshte prift se ashtu ngjan me mjeker e raso apo hoxhe?!

  Përgjigju
 • Armando Vlore: 21/03/2020 08:52

  Keta pseudoavokater po na njollosin emrin e mire qe ka avokatia shqiptare

  Përgjigju
 • Trala zura nje gale: 21/03/2020 08:41

  Nga keta avoketer kane perfituar lirine kriminelet dhe hajdutet.

  Përgjigju
  • Edhe galen se ke zene te ka ik...: 22/03/2020 11:18

   Lirine nuk e japin avokatet por gjyqtaret...

 • Plezier: 21/03/2020 07:39

  Qënë fshatarë!

  Përgjigju
 • Kafsha: 21/03/2020 07:37

  Nuk eshte aspak për tu çuditurë kur shikon që emri Demir ta çon mendjen në fshatë. Po dëgjove emër Demir menjehere pregatitu të degjosh dhe fshatinë. Fshat dhe Demir, Demir dhe fshat shkojnë bashkë. Pra për rastin në fjalë Demirë dhe Pëllumbasi fshatë, shkojnë në mënyrë perfekte.

  Përgjigju
 • Babloku: 21/03/2020 01:23

  E can ka gjet neve shqiptareve me keto njerez, shikojeni mire se do na dali naj vrases me pages. Kur do policia ti shkund telat.

  Përgjigju
 • Shqip: 21/03/2020 00:27

  Avokat partie. I suksesshem , burgaxhi , kumarxhi e vrases me pagese. Nje gje smarr vesh pse ikin shqiptaret se ktu jena mire

  Përgjigju
 • lushi: 20/03/2020 22:01

  Vetem Avokat nuk mund te jete ky surrat plepash.

  Përgjigju
 • bue: 20/03/2020 21:34

  futini brend do palaco me kravata, do hajvana me dy kemb qe bajn vec dallavere.

  Përgjigju
  • Ai qe ta nguli: 21/03/2020 07:38

   Ome Bue. Si po te ec Kar.antina? Behesh trimosh pac celularit se ne realitet i mbush breket

 • Sokol Lulollari: 20/03/2020 21:31

  Po

  Përgjigju
 • Policia super ..: 20/03/2020 21:24

  Koheve te fundit Polici shembullore .. Ju lumnte ... Pastrojeni nga keta Kriminele,, qe Njerezit te mos jetojne ne frike ..

  Përgjigju
  • Jdkdks: 21/03/2020 00:22

   E fitove sufllaqen nga sander mafishja per sot...shko fli tani i ngopur×

Lajmi i fundit

John

E gjithë Delvina në zi për vdekjen e të miturit, Rama anulon vizitën