Prangosen oficerët e policisë në Tiranë, të dehur në makinë dhe sharje banale ndaj efektivëve që i kapën (Video në Emisionin 112)

TIRANË - Ky episod i emisionit 112 transmeton pamjet e filmuara nga kamerat e trupit të policisë të momenteve të prangosjes së dy personave që prezantohen si oficerë policie.  Ngjarja ka ndodhur para pak kohësh në kryeqytet teksa mjeti ku udhëtonin dy personat ishte denoncuar në Komisariatin Dixhital. Raportimi thoshte se shoferi ishte i dehur dhe se po kryente manovra të rrezikshme. 

Makina u ndalua nga efektivët e Policisë Rrugore në Rrugën e Kavajës. Dy personat thonë se janë oficerë policie ndërsa shoferi nguron të japë dokumentacionin.  Në momentet kur një efektiv i Policisë Rrugore vjen me pajisjen "Drager" për të bërë testin e alkoolit, shoferi ndez makinën dhe përpiqet të largohet ndërsa një lumë sharjesh banale lëshohen drejt punonjësit të Policisë Rrugore. 

Dy personat e prezantuar si oficerë policie prangosen dhe dërgohen në Komisariat. Kjo ngjarje ka ndodhur pak kohë më parë dhe mësohet se ata nuk bëjnë më pjesë në strukturat e Policisë së Shtetit. 

Në ngjarjen e dytë, nga përmbaruesit është kërkuar ndihma e policisë për zbatimin e një vendimi gjyqësor. Përmbaruesit duhej të largonin një familje nga një apartament por kishin hasur në rezistencë teksa dy prej familjarëve ishin vetë izoluar brenda banesës. Ata kanë lyer derën me benzinë nga brenda. Shikoni përgjatë emisionit 112, të realizuar nga gazetari i Report TV Antonio Çakshiri, momentet dramatike teksa zjarrfikësit përpiqen të hapin derën dhe ndodh një shpërthim flake për shkak të benzinës me të cilën ishte lyer. 

Në ngjarjen e fundit të këtij episodi të 35-të, policia dërgohet të bëj një shoqërim rutinë në Komisariat, të një personi që dyshohej se kishte gërvishtur qëllimisht disa makina. Teksa situata precipiton, efektivët përballen me vajzën dhe gruan që s'lejojnë policët që ta marrin dhe konfrontohen me ta. 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • fatjon: 04/08/2020 17:13

  keto vidio nxhirni ju ato ku eshte ne shkelje oficeri policis dhe mer personale me njerzi kot si nxhjer njer

  Përgjigju
  • Haha: 05/08/2020 07:40

   Perktheje pak me shqip cfare komenton o fatjon se ste kuptoi njeri

 • sapa: 02/08/2020 10:05

  Kemi te bejme me shoqerine shqiptare me te kriminalizuar dhe me hajdute te historise se saj.Edhe neqoftese ndoshta tendenca eshte per te bere shtet nga disa persona te pakte keta nuk lejohen nga shumica e keqe e kesaj shoqerie.Te mos harrojme edhe qe ky rast u raportua nga qytetare dhe as qe do ndodhte gje po te mos kishte raportuar njeri.Psh neqoftese do ta ndiqnim kete rast me keta dy oficere policie do shikojme se ata do hiqen se pari nga puna dhe do lihen ne qetesi pastaj pasi do kaloje pak kohe do dalin perseri ngjarje te tjera qe i lene keto ne harrese dhe keta dy njerez do futen perseri diku ne pune ne organet e policise pa rene fare ne sy.Pse e them kete?Ne vitin 2011 u ankova me emer tek Sali Berisha per rushfetin qe donte nje shef qarkullimi qe te me jepte letrat e makines si dhe patente e huaj qe mi kishin marre per nje shkelje te thjeshte qarkullimi ku une kisha paguar edhe gjoben dhe nuk mi jepnin pa ju paguar 150 euro ne dore.Une nuk doja te paguaja por u detyrova se koha po kalonte dhe keta bandite kishin kohe mjaft kurse une jo.Dhe u detyrova te paguaja nepermjet te tjereve dhe ata mi sollen letrat.Ky shef qarkullimi u hoq nga ky qytet dhe biles shume njerez me pergezonin per kete veprim denoncimi.Por cfare ndodhi me kete polic?ai eshte sot shef qarkullimi ne qytetin e Shkodres dhe vjel perseri qytetaret sic ka bere perpara.Pra Rilindja kjo qelbesire qe erdhi per te bere shtet ka po keta njerez ne administraten e korruptuar dhe kjo situate jo vetem qe nuk do ndryshoje por do jete pjese e shoqerise shqiptare shume gjate per te mos thene gjithmone!!!Prandaj jam dakort me UKU MOMLIT per ate qe thote!!!

  Përgjigju
 • NukEThemSeTefusnineburg: 02/08/2020 08:39

  Po rastin kur shefi i salles operative i ben ndere shokeve te tij pse nuk e trasmetoni? Shoket e ketij shefi, bejne vepra te ndryshme dhe ai nuk i merr parasysh kallezimet ne komisariat digital. Ja kjo eshte policia qe duam! Rrespekt per ata punonjes policie qe punojne me nder. Kaq kisha

  Përgjigju
 • Tope: 01/08/2020 22:49

  41 bis per keta qelbaniket skrapalli po u hakmorren ndaj policit.

  Përgjigju
 • ekspert: 01/08/2020 22:49

  po keto nuk eshte se perbejne ngjarje unikale, ndodhin kudo ne bote. punonjes policie qe rastisin te arrestojne apo hetojne kolegë apo dhe kjo e permbaruesit. dmth nuk ka ndonje gje per tu cuditur. se lexoj keta komentuesit dhe bejne si me katolike se papa. a thua se nuk i kane thene policit rrugor jam miku filanit apo kam mik filanin etj etj.

  Përgjigju
 • Tope Papagalos: 01/08/2020 22:48

  Keta policet e dehur jane plehra, fundrrina Skrapari qe as per 10 breza nuk civilizohen dot. Te keqen e malokeve para ketyre!

  Përgjigju
  • Adrian: 03/08/2020 11:49

   Mos i fut te gjith me nje thes skrapalinjt o tope

 • gardisti: 01/08/2020 20:29

  tani dua ta di cfar kane per te thene qe do humbin punen po paten qene polica dhe si do bejne kur ti ndalojne kur mos te jene me polica keta shkerdhata e ta provojne te prekin ose te hakmerren me policin se filloi 41 bis ne burgje.po ja mbajti te hane burg per jete ta provijne keta muter skrapari

  Përgjigju
 • Lumi: 01/08/2020 19:26

  Oshte ngaterru nuk ka desh me thone jemi te Policise ka desh me thone jemi te LSI... se

  Përgjigju
 • Mandi: 01/08/2020 19:04

  Hahaha, ja dhe skrapalijt qe na i ka bo peshqesh LSI qe pijne dhe prezantohen si oficere policie. Po ktyne nuk o me i vone prangat po osht me i var nlitar, halabake pijanece skrapari su bote naiher njerez qe su bote

  Përgjigju
 • Pelioni: 01/08/2020 18:46

  Mbi të gjitha edhe punonjësi i policisë,njeri është dhe si i tillë edhe ai mund të gabojë,gjë për të cilën gjukohet e vlerësohet mbi bazën e ligjit dhe rregulloreve në këtë kuadër gjukoj se mediatizimi është i tëpërt dhe nuk i shërben forcimit të rendit e sigurisë .

  Përgjigju
 • Lumi: 01/08/2020 17:10

  Jane ngaterru se nuk ka desh me thone jemi te Policise ka desh me thone jemi te LSI... se.

  Përgjigju
 • A. N.: 01/08/2020 16:57

  No koment nga keta te ashtuquajtur police qe udhetojne te dehur.

  Përgjigju
  • Filani: 01/08/2020 18:50

   No coment per ato te dehurit eshe bravo policit qe prangos“koleget“ te tille duhen gjithandej bravo edhe njehere,edhe ashtu vazhdo perpara respekte

 • UKU MOMLIT: 01/08/2020 16:32

  Politika e mbrapshte e KLANSEKTIT PS,PD,LSI ka instaluar edhe ne policine e shtetit frymen korrupsioniste,degjenerative, mafioze dhe antiligjore e antihumane. Nuk ka qelize te ketij te ashtuquajturi shtet qe te mos jete kontaminuar nga degjenerimi antihuman.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet në Kukës, Manja: Të dielën korrim fitoren, Emiratet gati të financojnë turizmin malor në Shishtavec! Opozita: Kriminel elektoral

Zgjedhjet në Kukës, Manja: Të dielën korrim fitoren, Emiratet gati të financojnë turizmin malor në Shishtavec! Opozita: Kriminel elektoral