Prangoset 27 vjecari
shëtiste me armë në Bllok

Prangoset  27 vjecari<br />shëtiste me armë në Bllok
TIRANE-Një operacion i ndërmarrë nga Seksioni Kundër Krimeve ndaj Jetës dhe Shëndetit përgjatë orëve të vona të mbrëmjes së kaluar kanë bërë të mundur arrestimin në flagrancë të shtetasit Ervin Kajo, 27 vjeç.
Mbrëmjen e djeshme ky shtetas në rrugën ‘Ibrahim Rugova’, në zonën e ish-bllokut është kapur në flagrancë me një armë zjarri të markës ‘Revolver”, të cilën Kajo e mbante pa leje.

Arma u sekustrua në cilësinë e provës materiale, në automjetin tip “Benz Rexhina”, me taga YE02OGO, i cili ishte në pronësi të 27 vjecarit. Ndërkohë materialet hetimore në ngarkim të tij, i kanë kaluar Prokurorisë së Tiranës. I riu akuzohen për armbëmbajtje pa leje.
(fd/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Rama në Vlorë, takim me asamblenë e PS-së

Rama në Vlorë, takim me asamblenë e PS-së