Prefekti i Lezhës: Mos guxoni të mbillni kanabis! Drejtori i Policisë: Kryepleqtë s'bënë detyrën

Kryepleqtë e fshatrave nuk kanë përmbushur  detyrat e tyre për luftën kundër kultivimit të lëndëve narkotike. Shqetësimi është ngritur nga Drejtori i Policisë Vendore në Lezhë Ferdinad Mara, i cili ka kërkuar nga institucionet si Drejtoria e Bujqësisë, ujësjellësit dhe OSHE-së, një bashkëpunim të vazhdueshëm dhe jo vetëm në hapat e para pasi sipas tij bashkëpunimi nuk ka qenë në nivelin e duhur.

"Ndaj kryepleqve të fshatrave do të kërkoja një angazhim maksimal, në të gjitha drejtimet, por drejtimi kryesor në sensibilizimin e çdo bashkëfshatari. Toleranca ndaj këtij fenomeni është zero" tha ai.

Prefekti i Lezhës Gjergj Prendi tha se nuk do të ketë tolerime ndaj shkelësve të ligjit, ndërsa ju ka kërkuar kryetareve të fshatrave angazhim më të madh në përmbushjen e detyrave të tyre. "Mos guxojë njeri të kultivojë kanabis, lë me të trafikojë. Tolerancë zero" apeloi ai.  

Lezha mbetet një ndër zonat më problematike përsa i përket kultivimit të bimëve narkotike, ndaj është kërkuar angazhim maksimal për të minimizuar këtë fenomen mjaft shqetësues.

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se i kemi kapacitetet e duhura për të përballuar koronavirusin?

Komento

Komente

  • Fredi: 14/03/2019 18:10

    Pu pu pu viti 2019 dhe akoma me kryeleshër (kryepleq) si në mesjetë..

    Përgjigju