Preket nga Unaza e Re, shembet ish-pularia ku jetoi Nexhmije Hoxha (VIDEO-FOTO)

Banesa ku jetoi për më shumë se 26 vite Nexhmije Hoxha është shembur mesditën e kësaj të premte nga IKMT. Pas shembjes së banesës së bashkëshortes së ish diktatorit Enver Hoxha i hapet rruga zhvillimit të projektit të ndërtimit të Unazës së Re.

Vetëm pak ditë më parë Report TV mësoi se ka kishte përfunduar procesi për shpronësimin e godinës së ish pularisë. Nexhmije Hoxha jetoi në atë banesë nga viti 1994 deri më 26 shkurt të këtij viti ku ndërroi dhe jetë në moshën 99 vjeçare.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • inelda: 27/06/2020 00:38

  NUK dua te shoh me shtepi me blloqe te shemtuara ne tirane dhe rrethinat e tiranes pa plan e pa leje,,,shkatarroi te gjitha o edi rama,,,do kesh voten time dhe te familjes ne zgjedhjet e ardhshme...///

  Përgjigju
 • Eri: 26/06/2020 16:51

  Krahaso jeten dhe luksin e Lori Berishes,dhe te Monika Kryemadhit me gruan e diktatorit dhe partizanen e luftes nacional-clirimtare ja pra KY eshte realiteti,qe Nexhmija beri burg,por keto sheiket dhe sheiiiiket e sotem nuk prekej SE punojne per vete dhe ruajn njeri tjetrin.

  Përgjigju
 • Ilir: 26/06/2020 15:33

  Shume mire, tani le ti hapet rruga vijimit te projektit, kesaj arterie qe di jape fryme kryeqytetit , duke shmangur trafikun e renduar dhe ndotjen e ajrit ne kryeqytet.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Të shtënat me armë te Top Channel, Report Tv siguron foton e mjetit të djegur të autorëve! Brenda kishte kallashin

Të shtënat me armë te Top Channel, Report Tv siguron foton e mjetit të djegur të autorëve! Brenda kishte kallashin