Presidenca kërkon 48 orë kohë për t'iu përgjigjur pyetjeve, Gjykata tërhiqet për vendim: Seanca e radhës të hënën

Presidenca kërkon 48 orë kohë për t'iu përgjigjur pyetjeve, Gjykata tërhiqet për vendim: Seanca e radhës të hënën

1643889309_1643710131Sequence03.00035009.Still012.jpg

Pas parashtrimit të qëndrimit të Presidencës për çështjen e shkarkimit, Presidenca ka kërkuar 48 orë kohë për t'iu përgjigjur 70 pyetjeve që i është bërë.

Kjo kërkesë është kundërshtuar nga ana e përfaqësueses së Kuvendit, Klotilda Bushka, e cila thotë se 2 orë janë më se të mjaftueshme. Gjykata është tërhequr dhe vendosi që seanca të zhvillohet të hënën në orën 10:00. 


Lajmi kryesor:

Shkarkimi i Metës në Kushtetuese, Presidenca paraqet qëndrimin e saj: Kuvendi ka shkelur procedurat, bëri puç institucional! Seanca shtyhet për të hënën


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

FOTOLAJM/ Larg ‘kostumit’ të kryeministrit, Rama publikon foton nga pushimet në Vlorë

FOTOLAJM/ Larg ‘kostumit’ të kryeministrit, Rama publikon foton nga pushimet në Vlorë