Presidenti Ukrainas pi çaj me ushtarët ne kufi me Rusi! Ja dhurata e veçantë që iu bëri

Presidenti Ukrainas pi çaj me ushtarët ne kufi me Rusi! Ja dhurata e veçantë që iu bëri

Të enjten, presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky vizitoi fshatin e vijës së parë të Shyrokyne në rajonin lindor të Donbasit të Ukrainës. Presidenti kaloi rreth 30 minuta duke ngrënë dhe pirë çaj me ushtarët ukrainas, në atë që shihet si një turne për rritjen e moralit. Në fund, Zelensky u dhuroi ushtarëve ora për shërbimin e tyre në Ukrainë


Lajmi kryesor:

Ukrainë-Rusi, sërish tensione! Separatistët e Donbasit akuzojnë: Po na sulmojnë! Mohon Kievi: Rebelët kanë qëlluar! SHBA: Lajmet për tërheqje janë false, rusët kanë shtuar 7000 ushtarë


B.K./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Presidenti i bardhebluve i lumtur pas fitores: Merita i takon lojtarëve, kjo Tiranë ka kualitet

Presidenti i bardhebluve i lumtur pas fitores: Merita i takon lojtarëve, kjo Tiranë ka kualitet