Presidenti Zelensky zbulon se Gjermania do dërgoj tanke Leopard, përlotet në mes të intervistës

Presidenti Zelensky zbulon se Gjermania do dërgoj tanke Leopard, përlotet në mes të intervistës

Zelensky

1674655092_ddwf.JPG

Volodymyr Zelenskyy zbuloi se Gjermania do të dërgonte tanket e saj Leopard 2 në Ukrainë  dhe përlotet në mes të një interviste me Kay Burley.

"Jam shumë i lumtur. Unë do të doja të falënderoja Gjermaninë, Britaninë dhe Shtetet e Bashkuara që morën këtë vendim", tha presidenti. Në përgjithësi i jam shumë mirënjohës botës për mbështetjen për Ukrainën. Por duke folur sinqerisht, numri i tankeve dhe koha e dorëzimit në Ukrainë është kritike”, tha presidenti ukrainas gjatë intervistës së drejtëpërdrejtë. 

Shikoni videon më poshtë... 

 

 


Lajmi kryesor:

Tanke gjermane dhe amerikane në ndihmë të Ukrainës! Biden bisedë telefonike me liderët europianë! Zelensky kërkon raketa me rreze të gjatë


F.D/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

Ushtria serbe në kufi me Kosovën, Rama: E gjitha për politikë të brendshme! Ka fuqi të barabartë me zero, nuk bën dot asgjë

Ushtria serbe në kufi me Kosovën, Rama: E gjitha për politikë të brendshme! Ka fuqi të barabartë me zero, nuk bën dot asgjë