Presidentja e Sllovenisë në Kuvend: Tregtia mes dy vendeve është duke u rritur

Gjatë fjalës së saj në Kuvend Presidentja e Republikës së Sllovenisë, Natasa Pirc Musar, vlerësoi marrëdhëniet mes dy vendeve duke theksuar se tregtia po rritet.

“Më lejoni ta përfundoj fjalimin tim me marrëdhëniet dypalëshe. Janë të ngrohta dhe të vërteta. Mezi presim ditën që të përshëndesim Shqipërinë mes vendeve anëtare të BE. Tregtia mes dy vendeve po rritet. Është thelbësore që komunitetet e biznesit të dy vendeve të takohen më shpesh dhe të krijojnë lidhje më të ngushta. Duhet të punojmë të gjithë bashkë për Rajonin”, tha ajo.


Lajmi kryesor:

Kuvendi seancë në nder të presidentes së Sllovenisë, Musar: Shqipëria i plotëson kushtet për hapjen e negociatave! Diplomacia, rol kyç për t’i dhënë fund konflikteve


B.K/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Rama me kryebashkiakët: Sulm i organizuar kundër turizmit, profile false përdoren për këtë goditje

Rama me kryebashkiakët: Sulm i organizuar kundër turizmit, profile false përdoren për këtë goditje