Presidentja e Sllovenisë në Kuvend: Tregtia mes dy vendeve është duke u rritur

Gjatë fjalës së saj në Kuvend Presidentja e Republikës së Sllovenisë, Natasa Pirc Musar, vlerësoi marrëdhëniet mes dy vendeve duke theksuar se tregtia po rritet.

“Më lejoni ta përfundoj fjalimin tim me marrëdhëniet dypalëshe. Janë të ngrohta dhe të vërteta. Mezi presim ditën që të përshëndesim Shqipërinë mes vendeve anëtare të BE. Tregtia mes dy vendeve po rritet. Është thelbësore që komunitetet e biznesit të dy vendeve të takohen më shpesh dhe të krijojnë lidhje më të ngushta. Duhet të punojmë të gjithë bashkë për Rajonin”, tha ajo.


Lajmi kryesor:

Kuvendi seancë në nder të presidentes së Sllovenisë, Musar: Shqipëria i plotëson kushtet për hapjen e negociatave! Diplomacia, rol kyç për t’i dhënë fund konflikteve


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Pse nuk je treguar më i ashpër me Berishën? Përgjigjet Basha: Politika nuk është tifozeri! Ata që shprehen kështu janë tutkunë

Pse nuk je treguar më i ashpër me Berishën? Përgjigjet Basha: Politika nuk është tifozeri! Ata që shprehen kështu janë tutkunë