Primaret e Berishës, Kujtim Gjuzi propozohet si kandidat për bashkinë e Tiranës

Primaret e Berishës, Kujtim Gjuzi propozohet si kandidat për bashkinë e Tiranës

Kujtim Gjuzi

TIRANË- Kujtim Gjuzi është propozuar si kandidat për të garuar në Primaret e Berishës për bashkinë e Tiranës. Lajmin e ka bërë të ditur përmes një shkresë Partia Konservatore drejtuar kreut të Rithemelimit Sali Berisha.

Përballë në garën brenda Tiranës kreu i Partisë Konservatore do të ketë deputetin e Rithemelimit Belind Këlliçi dhe mjekun ilir Alihmehmeti.

Belind Këlliçi bëri me dije se kishte vendosur që të kandidonte në primaret e Berishës për të qenë ai kandidat nga opozita përballë Erion Veliajt në zgjedhjet vendore të 2023. Në një fjalim të gjatë selia nga e PD, deputeti thotë se vendimin për të kandiduar e mori për të prezantuar një model të kundërt nga kryebashkiaku aktual. Nga ana tjetër mjeku Ilir Alimehmeti ende nuk e ka zyrtarizuar kandidaturën për primaret, por publikisht ai nuk ka mohuar se nuk dëshiron që të marrë pjesë në garë.

Ndërsa Alihmehmeti, me gjuhën e një mjeku, ka thënë se “Tirana është e sëmurë dhe ta gjithë bashkë duhet ta shërojmë”.

Fituesi i primareve në Tiranë do të jetë kandidati i i Rithemelimit dhe Partisë së Lirisë përballë kryebashkiakut akutal Erion Veliaj në garën e 14 majit. Rithemelimi ka vendosur që afati për regjistrimin e kandidatëve për primaret të jetë data 6 nëntor ora 20:00. Më datë 13 nëntor pritet të bëhet prezantimi i kandidaturave dhe data 4 dhjetor do të jetë ajo e mbajtjes së primareve në të gjitha bashkitë, përveç Tiranës, Elbasanit dhe Durrësit, procesi në të cilat pritet të mbyllet brenda nëntorit.

Dokumenti i dorëzuar nga Kujtim Gjuzi 

G.MO/A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Tirona Jon: 03/11/2022 18:08

  I pa pam je Kujtim ti je e ardhmje e Tirones. Para fitore me ty ecim drejt universit.

  Përgjigju
 • Fatmir: 03/11/2022 15:23

  O kujtim ore kujtim Puna jote aferim Gamor ti gamor kush t’vuni Sot a neser ju ngel vec huni

  Përgjigju
 • LLOSHI BULES REXHEP LEKA [ KEPI ]: 03/11/2022 14:59

  O çfar tmerri Kujtim Gjuzi kanditatur për kryebashkjak. A e kuptoni o Shqiptar ça i ka bo maloku hajdut kriminel salhe bajga Shqipris sëbashku me Hajdutin spiun Ilir Metaj. Obo bo bo bo i shkreti Shqiptar ka mbaruar o i uruar.

  Përgjigju
 • Ben: 03/11/2022 14:53

  Bravo Gjuzo.Duhet edhe nje idiot karagjoz.Te uroj fitore ne primare dhe duhet te fitosh,sepse edhe ato qe votojne nivelin tend kane.Perpara Gjuzo!

  Përgjigju
  • Topja: 03/11/2022 16:39

   Kujtim gjuzi do fitoje nje pjate fasule me leng avdalli.

 • Sondazhi i ditës:

  Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?



×

Lajmi i fundit

 Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’

Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’