Primaret e Tiranës/ Kalaja akuza Bogdanit: I blerë nga Soros dhe i përfshirë në skemën e inceneratorëve

Primaret e Tiranës/ Kalaja akuza Bogdanit: I blerë nga Soros dhe i përfshirë në skemën e inceneratorëve

1670165406_finalprojekt.00061616.Still001.jpg

Kandidatja e Rithemelimit për primaret e Tiranës, Adriana Kalaja ka akuzuar Gert Bogdanin për përfshirje në skemën e inceneratorëve dhe me tej ka shtuar se bashkëshortja e tij kishte përfituar fonde nga Soros dhe Erion Veliaj.

“Një numër shumë i vogël i njerëzve përqafuan programin tim. Ishin më komodë të përqafonin programin e dikujt që është i implikuar në aferën e inceneratorëve dhe që bashkëshortja e tij ka përfituar fonde nga Soros dhe Erion Veliaj, se sa të përqafojë një projekt që për mua është projekti që i duhet Tiranës për zhvillimin në 10 vite”, u shpreh Kalaja.


Lajmi kryesor:

‘Proces farsë e manipulime', dorëheqje nga ‘Rithemelimi’ dhe pakënaqësi pas ‘Primareve’! Akuza të forta për Këlliçin: Servil, 'sorosjan' brenda PD


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Papa Françesku: Jam i gatshëm të takohem me Putin dhe Zelensky-n për të arritur një marrëveshje paqeje

Papa Françesku: Jam i gatshëm të takohem me Putin dhe Zelensky-n për të arritur një marrëveshje paqeje